Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Декомунізація чи… імітація?

Декомунізація чи… імітація?

2 марта 2018 0 Comments

Декомунізація в Україні фактично завершена. Таку заяву минулої суботи зробив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який був прийнятий Верховною Радою ще у квітні 2015 року, зміні назв підлягали топоніми, що мають комуністичне походження, а також відповідна символіка, пам’ятники тощо.

Зокрема, у Новомосковську під дію закону попали назви 46 площ, вулиць, серпи, молоти і зірки на фасадах будинків по «червоній лінії» та напис на пам’ятнику Вічний Вогонь: замість «Во все времена бессмертной земли о погибших за дело коммунизма помните» – новий напис «Вічна пам’ять героям». Такі вимоги містяться в розпорядженні в.о. міського голови С.Горошка від 19.02.2016 року.

Як же у Новомосковську підійшли до завершення декомунізації? Якщо охарактеризувати коротко, то наші посадовці все переклали на плечі городян. Хоча вище згадане розпорядження містить чітку вказівку:

«1. Перейменувати вулиці в місті Новомосковську.
2. Управлінню житлово-комунального гос­подарства та капітального будівництва здійснити заходи, пов’язані з переймену­ванням вулиць».
По Україні так і відбувалося – влада населених пунктів виготовляла і вивішувала нові таблички з назвами вулиць. У Новомосковську щось пішло не так, комусь не вистачило грошей. Як стало відомо з відповідей на редакційний запит, ні на 2016-й, ні на 2017 та 2018 роки міська влада коштів з місцевого бюджету на проведення заходів з декомунізації не виділяла. Як же вийшли з положення?
З відповіді Сергія Горошка:

«Заходи з виконання п. 1 розпорядження здійснюються за рахунок організацій, що надають житлово-комунальні послуги з утримання житлового фону. Станом на 01.01.2018р. КП «Трубник» та ТОВ КК «КомЕнерго Новомосковськ» проведено роботи з часткової заміни адресних табличок. Також повідомляємо, що законом… кінцевого терміну виконання заходів, пов’язаних з перейменуванням топонімів, не встановлено».

Зверніть увагу – «за рахунок організацій, що надають ЖКП» означає, що за рахунок городян, бо ці послуги вони включили в тарифи. А про вулиці приватного сектора міська влада взагалі не згадує: кому треба, той і вішай сам собі табличку. Знову стрілку перевели на гаманці городян.
Повний саботаж з боку виконкому. При цьому хтось уже прогнувся й доповів нагору, що у нас все «Оk». Як кашу заварювати і красиво рапортувати – то це влада, а як відповідати за свої рішення – вони в кущі, а народ – плати!

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *