Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Шановні українці! Сьогодні відзначається День державного прапора України!

Шановні українці! Сьогодні відзначається День державного прапора України!

23 августа 2019 0 Comments

  Шановні українці! Сьогодні відзначається День державного прапора України!
  А завтра, я нагадую нашим чиновникам, – День Незалежності! Дивно, що наша місцева влада існує в якійсь паралельній реальності, тому що місто не має ніяких ознак свята.  Де прапори обабіч доріг?
Де гірлянди з національною символікою? Де композиції з прапорів на площі Героїв?
Саме наші Герої  гинули під кулями на Майдані, загорнувшись  в наш прапор, із ним їх поховали. ГАНЬБА нашій місцевій владі за бездіяльність! ГАНБА відділу культури! За що вони отримують гроші? За неповагу до країни, яка саме в цей важкий історичний період потребує найвищої  шани?! До речі, в минулому році була така ж сама картина. І дивно, що ніхто в фб на місцевих сторінках навіть і не помітив цього. Я дуже хочу помилятися, але видається враження, що в моєму місті живуть НЕ українці. Спростуйте цю тезу, і я вибачусь. А поки – інформація про історію виникнення прапору України. А всіх небайдужих вітаю зі Святом нашого українського прапору!!!
  Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
Починаючи з XVI століття козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв[2], а вже з 1710-х років синьо-жовті козацькі прапори почали переважати серед козацьких хоругв, такі прапори часто виготовляли з синього полотнища із нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою[3].
  Сучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини та Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати і в Наддніпрянській Україні[4].
   У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.
  У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році — Української Держави.
  Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув’язненням на два роки.
  1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради Україниюридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни[5][6]. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.
Автор @Ольга Иволга
Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *