Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

МЕШКАНЦІВ НОВОМОСКОВЩИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ БУТИ ВКРАЙ ОБАЧНИМИ ПІД ЧАС «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»

МЕШКАНЦІВ НОВОМОСКОВЩИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ БУТИ ВКРАЙ ОБАЧНИМИ ПІД ЧАС «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»

20 октября 2019 0 Comments

У Новомосковську та районі раптово розпочався грибний сезон. Любителі «тихого полювання» кожного дня прочісують ліси і посадки в пошуках «лісових делікатесів» до свого столу, а деякі навіть хизуються своїм «уловом» в соцмережах незовсім розумія що вони здобули.

Спеціалісти зазначають, що під час «тихого полювання» слід бути дуже обачними, адже тяжко отруїтися можна навіть їстівними грибами. Слідство такого отруєння – дороге та тривале лікування. А якщо вчасно не звернутися до лікаря, воно може закінчитися навіть смертю.

Для того, щоб попередити небезпеку отруєння грибами, важливо знати, що ви кладете в свою корзину. Для отримання таких знань, спілкуйтеся з більш досвідченими грибниками, вивчайте енциклопедії з ілюстраціями грибів, читайте якомога більше інформаційної літератури про кожен вид грибів і їх відмінності. Також звиртайте увагу та  не порівнюйте ці ілюстрації з вашими зібраними грибами, так як вони можуть кардинально відрізнятися.

Незабувайте та  пам’ятайте, що отруїтися можна навіть і «правильними» грибами. Всі гриби можуть маскуватися або відрізнятися від тих, що ви знаєте, і деякі з них легко сплутати. Тому, важлива порада для збирачів: «Ніколи не кладіть у свою корзину ті гриби, в яких ви сумніваєтеся або не впевнені в тому, що вони їстівні».

Отруйні гриби небезпечні високим вмістом токсинів. Небезпека отрути таких грибів жевріє навіть після тривалої обробки: варіння, нагрівання, просушування, вимочування. Це означає, що навіть невеликий шматочок такого грибочка, що потрапив на сковорідку або в каструлю, може викликати сильне отруєння.

Ніколи не купуйте гриби з рук. Можливо вони і смачніші, так як домашні, але серед таких грибів може опинитися один отруйний, який отруїв всю банку. Найбільш безпечний спосіб – купити їх в супермаркеті, в теплицях або в спеціалізованих місцях, де відповідальність за якість несуть постачальники.

Також не слід  давати гриби дітям до 7 років. Для дітей будь-який їстівний гриб може виявитися смертельно отруйним. Захисні системи дитини не володіють необхідними засобами, щоб забезпечити безпеку організму при масовій «грибній агресії». Не варто їх їсти вагітним і годуючим грудьми. Справа в тому, що гриби дуже важкі для шлунку.

Запам’ятайте, отруєння грибами ніколи не проходить саме по собі – не чекайте, що процес зійде нанівець сам по собі. Якщо після вживання грибів людині стало зле, то терміново викликайте «Швидку»!

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *