Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

В Новомосковську відбувся  вечір пам’яті, присвячений 26-ій річниці виводу радянських військ з території Афганістану «А серце пам’ять береже».

В Новомосковську відбувся вечір пам’яті, присвячений 26-ій річниці виводу радянських військ з території Афганістану «А серце пам’ять береже».

19 февраля 2015 0 Comments

12 лютого 2015 року у м. Новомосковську відбувся традиційний вечір, присвячений 26-ій річниці виводу радянських військ з території Афганістану «А серце пам’ять береже».

Протягом 11 років у тісній співдружності управління культури та туризму і Новомосковської ради ветеранів Афганістану в місті проводяться тематичні урочистості та мітинги пам’яті.  З промовою до присутніх в залі звернулися заступник Новомосковського міського голови Т.Д. Дакова, помічник Народного депутата України В.Г. Нестеренка – С.Г. Горошко  та виконуючий обов’язки голови ради ветеранів Афганістану В.В. Коваленко. Вони привітали колишніх воїнів-афганців, подякували їх  за мужність, відвагу та провели нагородження.

Афганістан назавжди увійшов в наше життя та історію. Ще не одне десятиліття ми будемо згадувати про цю війну. І тому кожен рік колишні афганці збираються на пам’ятному вечорі, щоб шанувати полеглих на чужій землі і славити воїнів, що пройшли Афганістан.

Та людська пам’ять береже не тільки цю війну, яка принесла нам багато горя і сліз, тисячі загиблих, померлих від ран, сотні зниклих без вісті.

Ми пам’ятаємо тих, хто йшов назустріч смерті заради спасіння Батьківщини у роки Великої Вітчизняної війни.

І знову руйнівним смерчем увірвалася в наш дім війна. В боротьбі за єдність, злагоду та мир наша країна знову втрачає своїх синів, серед яких і колишні воїни-афганці.

У заході застосовано багато засобів емоційного впливу на глядача: відео-хроніка, фото, драматична музика, сценічне світло.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих земляків. На кожний удар метроному, як спалахи вогню, на екрані з’являлися їх портрети.

Емоційне напруження  підсилила пісня «Ах, синок» у виконанні Сергія Іванова, яка супроводжувалась слайд шоу з фотокадрів часів Великої Вітчизняної війни, війни в Афганістані та АТО. Я молитва, як заклик до всіх воїнів, прозвучала пісня «Повертайся живим» у виконанні Анастасії Строїло.

У концерті взяли участь солісти та творчі колективи управління культури та туризму: Максим Олійник, народний аматорський колектив вокальний квартет «Голубка» (кер. Л. Ткаченко), Почесний громадянин міста, учасник бойових дій в Афганістані, Заслужений артист України О. Мирошниченко.

Після слів ведучої: «Віват усім, хто поклав голови на фронтах! Віват усім, хто зараз виборює свободу та єдність України», – вечір традиційно завершився піснею «Віват», яка стала для воїнів-афганців своєрідним гімном.

Директор НЦНТ                                                                                             О.М. Калашник

IMG_4837 IMG_4844 IMG_4814 (1) IMG_4822
 

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *