Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Засідання колегії управління освіти (ФОТО)

Засідання колегії управління освіти (ФОТО)

23 апреля 2015 0 Comments

 15 квітня 2015 року у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради відбулося засідання колегії управління освіти, на якому були розглянуті  шляхи підвищення якості освіти в умовах сьогодення та визначені приорітетні напрямки діяльності на  2015/2016 навчальний рік.

У роботі колегії взяли участь міський голова  Сергій Анатолійович Мороз, заступник міського голови  Ірина Сергіївна Калюжна,  працівники управління освіти, методичного кабінету, педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.

Із доповіддю «Методична робота як чинник підвищення якості освіти» виступила завідувач КЗ «Новомосковський НМК» О.А. Амеліна, яка проінформувала присутніх про організацію методичної роботи в закладах освіти міста, підсумки роботи над науково-методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» та основні  напрямки науково-методичної роботи на наступний навчальний рік.

Олена Андріївна наголосила на важливості неперервного і цілеспрямованого вдосконалення професійної компетентності педагогів в умовах глобалізації, розвитку інформаційного середовища, постійних змін у житті суспільства та відповідних змін стандартів освіти. Вона розповіла про якісне зростання рівня інноваційної, експериментальної діяльності закладів освіти, підвищення рівня інформатизації навчально-виховного процесу та методичної роботи в освітньому середовищі м. Новомосковська. В той же час проблемними на сьогоднішній день, за її словами, залишаються питання організації дистанційного навчання, робота в межах електронних проектів («Електронна школа», «Профільна школа он-лайн» та ін.) участь педагогічних працівників у конкурсах педагогічної майстерності, зокрема, конкурсі «Учитель року»,   трансформація системи методичної роботи у науково-методичну.

Напрямки подальшої інноваційної діяльності освітян Дніпропетровщини були окреслені в співдоповіді «Суть соціалізації як соціального-педагогічного явища», з якою виступила член науково-методичної ради, директор ліцею «Самара» Л.В. Резніченко.

Важливим було і питання оптимізації мережі закладів освіти м. Новомосковська, з яким перед присутніми виступила Н.В. Тимохіна, начальник відділу середньої освіти.

Наталія Вікторівна зазначила, що у непростих демографічних і соціально-економічних умовах міською владою, управлінням освіти, адміністраціями шкіл  проводиться достатньо велика, кропітка робота щодо збереження мережі закладів освіти та контингенту учнів (вихованців) у навчальних закладах міста. Серед пріоритетних завдань є охоплення навчанням усіх дітей дошкільного та шкільного віку, створення умов для їх особистісного розвитку, рівного доступу до якісної освіти, забезпечення економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників.

Після  обговорення колегія затвердила основні заходи оптимізації закладів освіти м. Новомосковська на 2015-2016 навчальний рік. У першу чергу, оптимізація мережі обов’язково передбачає зміцнення навчально-матеріальної бази реорганізованих закладів освіти, впровадження профільного навчання і допрофільної підготовки, удосконалення психологічного супроводу навчально-виховного процесу, забезпечення подальшого впровадження інноваційних методів роботи.

З метою оптимізації мережі навчальних закладів та охоплення дітей дошкільного віку навчанням колегією, зокрема, заплановано відновлення функціонування ДНЗ «Чебурашка», відкриття 2-х додаткових груп в ДНЗ «Калинка», створення навчально-виховного комплексу на базі середньої загальноосвітньої школи № 17 – загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступеню,  відкриття на базі СЗШ №8 спеціалізованого класу для навчання дітей з особливими освітніми потребами та інші заходи.

€‡ЋЃђЂ†…Ќ€… 046 €‡ЋЃђЂ†…Ќ€… 039

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *