Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Неповнолітній грабіжник

Неповнолітній грабіжник

13 февраля 2015 0 Comments

04 лютого до чергової частини Новосоковського міського відділу міліції звернувся 36-річний місцевий мешканець, який повідомив, що на вул.Комсомольській невідома особа шляхом ривка з рук відкрито заволоділа мобільним телефоном його 10-річного сина. Але зловмисник не встиг скористатися викраденим – він був затриманий батком потерпілого школяра.

Як стало відомо, хлопчик прибіг додому і розповів про те, що трапилося батькові, а той, у свою чергу, одразу кинувся шукати зловмисника. У дворі розташованих поблизу домів чоловік не тільки розшукав кривдника дитини, а й особисто затримав, після чого звернувся до правоохоронців.

У ході перевірки співробітники сектора карного розшуку та кримінальної міліції у справах дітей встановили особу підозрюваного, який скоїв грабіж. Ним виявився 17-річний місцевий мешканець, учень ПТУ-48. Під час з’ясування всіх обставин події було встановлено причетність цього підлітка до іншого пограбування – в січні місяці поточного року він таким самим способом відкрито заволодів мобільним телефоном 9-річного хлопчика. Наразі обидва телефони вилучені, відкриті кримінальні провадження за ст.186 КК України. Що саме штовхнуло підлітка на тяжкий злочин, встановить слідство, а міра покарання буде обрана судом. Однак щасливе майбутнє для нього найближчим часом може бути тільки у мріях.

Розглядаючи проблему злочинності серед неповнолітніх, необхідно виділити сукупність обставин та факторів, що сприяють її розповсюдженню. Їх дуже багато. Але основним з цих факторів неодмінно є сім’ї, в яких виховуються майбутні правопорушники і злочинці. Існують такі сім’ї, де дітям ще з дитячого садка приділяють недостатньо уваги, закривають очі на їх погану поведінку, безвідповідальне ставлення до оточуючого світу та людей, заохочують їх розбещеність та примхи, сприяють набуттю ними поганих звичок. Сукупність всіх цих якостей надалі може стати образом життя, що неухильно приведе таку людину на злочинний шлях.

Громадяни мають і самі дотримуватися елементарних правил безпеки, які унеможливлять скоєння проти них протиправних діянь, і навчати безпеці дітей. Радимо школярам: увечері не ходіть поодинці, якщо ви йдете пішки у вечірню годину, попросіть дорослого, якому ви довіряєте, чи сильнішого за вас провести вас. Не розмовляйте по мобільному телефону, вимикайте виклик телефону, а потім телефонуйте з безпечного місця. Плануйте свій маршрут освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір’я, підозрілих місць і галасливих компаній. Вимикайте мобільні телефони, прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх. Не заходьте в під’їзд або в ліфт разом із незнайомцями, почекайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похилого віку. Нікуди не йдіть з незнайомцями, якими б привабливими не були їх запрошення – у кіно, у кафе, покататися на велосипедах, човнах, машинах, подивитися якусь тварину, навіть допомогти людям.

Якщо ви почули на вулиці кроки за спиною або побачили підозрілу особу, яка йде назустріч вам – прискорте темп, перейдіть декілька разів на інший бік вулиці, поверніть.  Якщо хтось переслідує вас – не панікуйте: перейдіть на біг, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, зайди до найближчого магазину або іншої установи.  Завжди повідомляйте батькам, де ви перебуватимете та коли плануєте повернутися додому.

Якщо хтось наздогнав вас, а допомогти нікому, то в цій ситуації тримайтеся спокійно. На вимогу віддати мобільний телефон або гаманця ліпше спокійно це зробити.  Намагайтесь уважно розглянути злочинця, а саме прикмети злочинця (зріст, одяг, колір волосся, особливі прикмети).

Майже всі ці правила стосуються і дорослих осіб. Якщо така біда сталася з кимось із вас, то, негаючи часу, телефонуйте 102, 7-31-66, 38-00-67 та повідомте про прикмети грабіжників та напрямок, у якому вони втекли. Запізнілий дзвінок значно знижує шанси затримати злочинців та повернути ваші речі. Не будьте байдужими, якщо з кимось на ваших очах сталося таке нещастя. Допомагайте іншим – допоможуть і вам.

Т.М. Попова,

 майор міліції

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *