Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Освітні заклади Новомосковська

Освітні заклади Новомосковська

14 августа 2016 0 Comments

Вибір майбутньої професії – важливий вибір у житті кожної людини. Дуже добре, що у Новомосковську є з чого вибрати. Першим навчальним закладом, про який ми хотіли розповісти є Новомосковський кооперативний коледж та права ім. С.В. Литвиненка. Його директор Любов Миколаївна Піхотіна погодилась відповісти на наші запитання та розповіла про коледж.

– Любов Миколаївно, Ви, як ніхто інший розуміє усю важливість вірного вибору майбутньої професії. Розкажіть нашим читачам про переваги навчання у Новомосковському кооперативному коледжі економіки та права ім. С.В. Литвиненка.

– Наш навчальний заклад дійсно має переваги, бо у нас є серйозний досвід функціонування у сфері освіти та необхідні елементи для надання якісної освіти. Це і кадровий склад, це і матеріально-технічна база, це і сучасні методики навчання. Завдяки поєднанню усіх цих компонентів ми можемо надавати якісну освіту. На превеликий жаль збільшується кількість навчальних закладів, які просто надають документ про освіту, не надаючи знання і не формуючи необхідні практичні навики. Подібні навчальні заклади створюють різноманітні філії і структурні підрозділи на базі дитячих садочків чи шкіл. Зрозуміло, що необхідних кадрів та матеріально-технічної бази вони не мають. У нас всі ці елементи є. До речі, у цьому році ми пройшли акредитацію навчального закладу в цілому і окремих спеціальностей. Їх у нас чотири, а саме: право; облік і оподаткування; торгівля, підприємництво та біржова діяльність; готельно-ресторанна справа. Міністерство освіти і науки України підтвердило той факт, що ми надаємо освіту на належному рівні та видало нам відповідну ліцензію.

– За 60 років випускниками навчального закладу стали майже 22 тис. людей. Є серед них визначні особистості?

– Я не втомлююсь говорити, що кожна людина – це особистість, яка має безліч талантів. Ми пишаємось усіма своїми випускниками, які достойно живуть і достойно працюють. Серед випускників нашого коледжу не має депутатів Верховної Ради, прем’єр-міністрів. Але за себе говорять відгуки про наш навчальний заклад на сайті Міністерства освіти України. Щороку ми збираємо статистику де працюють наші випускники. Серед них є управляючі банками у Новомосковську і Дніпрі, є випускники, які працюють адвокатами, помічниками нотаріуса, помічниками суддів, працівники правоохоронних органів. Багато хто працює головними бухгалтерами чи бухгалтерами, управляючими магазинами. Усі вони говорять, що гарний старт та базу їм дав все ж таки наш коледж. Приємно, що наших випускників запрошують на роботу ще під час навчання. Тому, ми пишаємося кожним нашим випускником, який працює чесно і показує високий рівень своєї професійної підготовки.

– Розкажіть будь ласка про організацію навчального та позанавчального процесу.

– Ми намагаємося поєднати, як найкращі історичні традиції, так і надбання сучасності. По-перше пріоритетним для коледжу є організація навчального процесу на високому сучасному рівні. Заняття проводяться на високому рівні, навчальні плани і програми відпрацьовуються повністю – це обов’язковий елемент! На виконання нових вимог щодо підготовки здобувачів ступеня молодшого бакалавра не менше чим 10 % аудиторій повинні бути оснащені мультимедійним обладнанням. Ми виконали цю вимогу. Цього літа ми встановили додаткові пристрої, і у нас зараз – 3 інтерактивні дошки, 8 мультимедійних проекторів, в 2 аудиторіях є комплекси для проведення відеоконференцій в режимі онлайн. Це дуже підвищує якість навчання взагалі та дозволяє викладачам не просто читати лекції, а й організовувати їх візуалізацію. Крім того, наш навчальний заклад має 5 комп’ютерних класів оснащених мережею Internet та Interаnet, вільну WiFi зону і електронну бібліотеку. Студентське життя – це не тільки аудиторні заняття! Наші студенти мають активну громадянську позицію, займаються волонтерською діяльністю і спортом. Разом із студентами ми вивчаємо історію України, відтворюємо національні та родинні традиції. Хто не знає минулого, не має майбутнього! У рамках патріотичного виховання ми запрошуємо і людей які брали участь у Великій Вітчизняній Війні, війні в Афганістані і у АТО на Сході країни. Одночасно сумуємо та пишаємося, що наш колишній випускник Русєв Сергій загинув під час цих страшних подій 05.08.2014 року. На його честь у нашому коледжі відкрито Дошку пошани. Наступним важливим аспектом є виховання у студентів не тільки поваги, а й навичок допомоги людям похилого віку, молоді і дітям. У рамках даного напрямку працює коледжанська волонтерська організація «Долоні добра». Наші студенти допомагають ветеранам, організовують різноманітні концерти до визначних свят, збирають кошти для тяжкохворих. Наші викладачі та студенти не лінуються і утримувати належному стані коледж та прилеглу територію. Наступним пріоритетним напрямком роботи є фізичне виховання та популяризація здорового способу життя. У нас безкоштовно працюють різноманітні секції, проводяться ранкові зарядки та змагання. Гарним прикладом цього є величезний флешмоб, влаштований нашими студентами минулого року до Дня фізкультурника. Не забуваємо ми і про розвиток художніх здібностей. У нас проводяться різноманітні конкурси та концерти, наші студенти і співають, і танцюють, і декламують вірші. Тобто усі студенти, які мають здібності – мають можливість їх проявити.

– Реформи у нашій країні зачепили і сферу освіти. Розкажіть, які заходи було вжито, щоб НККЕП залишався одним з найпопулярніших навчальних закладів Новомосковщини.

– Якщо говорити про реформування, то треба говорити про реформування усієї освітньої галузі у комплексі. До речі, Міністерством освіти і науки України розроблено стратегію реформування вищої освіти в Україні до 2020 року. На реалізацію цієї стратегії розроблено і вже впроваджується закон «Про вищу освіту». Згідно цього закону ми маємо право готувати молодших бакалаврів, тобто залишатися в системі вищої освіти, і для цього у нас необхідний базис. Зараз триває обговорення проекту закону «Про професійну освіту». Згідно даного законопроекту ми матимемо право готувати молодших спеціалістів у системі професійної освіти. В системі вищої освіти зараз триває перехідний період, відбувається імплементація Закону України «Про вищу освіту» і обговорюється проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи вищої освіти». Згідно цього документу (розділ ХV) «… останній прийом для здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводиться у 2018 році». Таким чином, ми залишаємося у системі вищої освіти і маємо право набирати на навчання і випускників 9-х і 11-х класів і у 2017 і у 2018 році. Я думаю, що це дуже розумно, законодавство дає нам час, і технікуми та коледжі зможуть остаточно визначитись зі своїм місцем. Зараз на базі коледжу є можливість готувати молодших спеціалістів, робітничі спеціальності і молодших бакалаврів. Ми маємо всю необхідну базу. Існування нашого коледжу не є обтяжливим а ні для місцевого, а ні для Державного бюджету. Ми готуємо кадри на контрактній основі. Від існування коледжу виграють усі – студенти, які отримують якісну освіту, педагоги, які мають робочі місця, підприємства, які отримують кваліфікованих фахівців і бюджет різних рівнів, тому, що тільки за 2015 рік ми сплатили податків на 1855,4 тис. грн., а за перше півріччя 2016 року – 998,4 тис. грн. Якби було замовлення та фінансування, на стипендії і зарплати викладачам, то наш коледж зміг би повністю закрити питання кадрів нашого профілю для Новомосковська.

– Які цікаві несподіванки чекають на Ваших студентів цього навчального року?

– Змінено навчальні плани, у зв’язку з тим що ми отримали нові ліцензії. Наприклад: раніше була просто ресторанна справа, то у цьому році це готельно-ресторанна справа. Тобто збільшується сфера використання професійних знань і вмінь для наших студентів й відповідно можливості для працевлаштування. На спеціальності товарознавство та комерційна діяльність збільшено кількість годин для вивчення підприємницької діяльності і створення власного бізнесу, ще додається новий напрямок – біржова діяльність. Встановлення додаткових мультимедійних пристроїв майже в кожній аудиторії дозволить зробити навчальний процес більше цікавим для наших студентів. У зв’язку з тим, що багато наших студентів займаються за індивідуальними планами ми продовжуємо активно застосовувати відпрацювання матеріалу через використання сучасних електронних технологій. Я думаю, що фішкою нашого навчального закладу, є не просто передача теорії студентам, а формування практичних навичок. Наші студенти-випускники – це справжні фахівці, які уміють приміняти свої знання на практиці. Приємно, що наші колишні студенти маючи тільки знання та навички з легкістю вступають до найпрестижніших вузів країни. Крім того, починаючі з першого навчального тижня на наших студентів чекає насичене заходами поза аудиторне життя. Будуть працювати різноманітні наукові студентські товариства, спортивні секції, клуби за інтересами, організована волонтерська діяльність, гуртки та інше. Усе це безкоштовно! Для нас, як викладачів, дуже важливо звернути увагу на кожного студента та допомогти розкрити себе, свої таланти та здібності! Я впевнена, що розумні батьки та діти обирають той навчальний заклад, де можна отримати якісну освіті і жити справжнім, насиченим, багатогранним студентським життям! Я сподіваюсь, що наш коледж може надати саме такі можливості для самореалізації кожного студента.

Ксения Дзегарницкая

13880272_496425047220365_7409937308445440869_n 13923499_496428200553383_3420843739090404837_o

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *