Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Одним із найбільш поширених фейків про «звірства УПА»

Одним із найбільш поширених фейків про «звірства УПА»

16 февраля 2018 0 Comments

Одним із найбільш поширених фейків про «звірства УПА» , який і досі часто можна зустріти в російському і польському сегменті інтернету – це фото мертвих дітей прикручених до дерева колючим дротом. Це фото видають як доказ злочинів українських націоналістів на Волині в 1943-му році, хоча насправді цих дітей вбила зовсім не УПА і не бандерівці, а божевільна циганка Маріанна Долинська, і сталось це не в 1943-му, а в 1923-му році, про що є відповідний запис в архіві польської поліції.

На початку зими в селах поблизу польського міста Радом населення страждало від бідності і голоду. За тиждень до вбивства дітей, 40-калітнього чоловіка Долинської заарештувала польська поліція за декілька крадіжок, після чого вона залишилась сама з чотирьома дітьми і практично без засобів для існування. Не маючи можливості розраховувати на якусь допомогу Долинська разом із дітьми тинялась між селами по лісах і болотах поступово втрачаючи розум. Єдиним способом , який вона знайшла, щоб захистити дітей від голоду – це їх вбивство.

11-го грудня 1923-го року Маріанна Долинська повісила чотирьох своїх дітей і на наступний день близько 13:00 прийшла у поліцейський відділок в місті Радом, де зізналась у вбивстві. Група поліціянтів, яка прибула на місце злочину підтвердила , що факт дійсно мав місце. Мертві діти провисіли на дереві більше 20-ти годин. Для подальшого розслідування Долинську перевезли до Варшави, де її оглядали найкращі тогочасні польські психіатри, які і констатували, що на момент вчинення злочину вона вже з’їхала з глузду. Долинська страждала на багато психічних розладів і померла в 1928-му році в психіатричній лікарні.

Використання цих убієнних дітей в якості пропаганди проти українських націоналістів вперше проявилось в 1993-му році, коли їхнє фото було використано в одному із номерів Вроцлавського журналу «Na Rubieży», де йшлося про польських дітей яких катувала УПА на Волині в 43-му. Через два роки це фото вже представлялось в польських джерелах як жертви дивізії СС Галичина в 43 – 44-му роках.

Не дивлячись на відверту брехню в приписуванні Українській Повстанській Армії вбивства цих дітей, в Польщі вже 00-х роках навіть встановлювались пам’ятники, які були виконані по проекту взятому з цієї фотографії. Нижче ліворуч фото зроблене польською поліцією на місці злочину в 1923-му році поблизу міста Радом, а праворуч пам’ятник в сучасній Польщі «дітям вбитим УПА», який виконаний за зображенням з цієї фотографії.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *