Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Новомосковців очікують нові тарифи на послуги водоканалу

Новомосковців очікують нові тарифи на послуги водоканалу

22 февраля 2018 0 Comments

В КП «Новомосковськ во­доканал» по­відомили про очікуване ко­ри­гування дію­чих тарифів на послуги з централізовано­го водопоста­чання і водовід­ведення на 2018 рік. В чому необхідність такого коригування?
Про необхідність коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення на 2018 рік ми говоримо з головним економістом КП «Новомосковськ водоканал» Іриною Завалипіч.
– Отже, Ірино Анатоліївно, чому тариф підвищується?
– Найближчим часом дійсно буде проведено коригування тарифів на послуги централізованого водопостачання, водовідведення та послуги з централізованої поставки холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для КП «Новомосковськ водоканал».
Зазначу, що причини підвищення тарифу не залежать від підприємства. До основних статей витрат, зміни яких вплинуть на собівартість послуг, належать збільшення прожиткового мінімуму з 01.12.17р. на 13,7% у порівняні з тим, що враховувався при розрахунку діючого тарифу; збільшення мінімальної заробітної плати з 01.01.18р. на 16,3% у порівнянні з тією, що враховувалася при розрахунку діючого тарифу; збільшення цін на придбання рідкого хлору в балонах на 23%; збільшення витрат на оплату податків та зборів в розмірі 20%; підвищення тарифу на електроенергію на 5,4%; збільшення тарифу на придбання питної води на 6%; збільшення суми амортизаційних відрахувань на 38% у загальній структурі за рахунок придбання нових основних засобів та інших необоротних матеріальних активів.
– І якими будуть тарифи?
– Плановий тариф на послуги з централізованого водопостачання – 10,72 гривень за кубометр без ПДВ, на централізоване водовідведення – 11,99 грн/м3 без ПДВ.
– А щодо тарифів для жителів багатоповерхівок…
– Вони теж зміняться. У зв’язку з плановою зміною тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення виникає необхідність у зміні тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які були встановлені Постановою НКРЕКП №1344 від 02.11.2017р. Чому виникає така необхідність? Бо витрати на придбання питної води з сис­теми централізованого водопостачання та витрати на оплату послуг за скид стічних вод в систему централізованого водовідведення мають значну частку в елементах витрат.
Плановий тариф на послуги з використанням внутрішньобудинкових систем є таким: постачання холодної води – 11,21 грн/м3 без ПДВ, водовідведення – 12,30 грн/м3 без ПДВ.
– А якщо не підвищувати тарифи?..
– У цьому випадку підприємство опиниться в борговій ямі, бо не зможе оплачувати рахунки за покупну воду і електроенергію, і нам їх просто не постачатимуть.
– Відомо, що відкрите обговорення проекту цього рішення з жителями міста пройшло 6 лютого. Чому не було повідомлення про це в офіційних ЗМІ міста?
– Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 866 від 30.06.2017 року визначено, що таке повідомлення оприлюднюється на офіційному веб-сайті водоканалу, що ми і зробили. Всі бажаючі долучилися до обговорення. Зауваження та пропозиції до проектів рішень НКРЕКП приймалися, як і належить, протягом 20 днів, ми надали можливість це робити як у письмовому, так і в електронному вигляді. Обговорення проекту пройшло в актовому залі Новомосковського технікуму Національної металургійної академії України. Результати відкритих слухань ми надамо для публікації в ЗМІ, щоб з ними могли ознайомитися всі користувачі наших послуг.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *