Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

У Новомосковському краєзнавчому музеї відбулася презентація картин художника Василя Біди

У Новомосковському краєзнавчому музеї відбулася презентація картин художника Василя Біди

19 апреля 2018 0 Comments

8 квітня Новомосковський  історичко – краєзнавчий музей ім. П. Калнишевського до уваги мешканців міста представив  художню виставку картин митця Василя Біди під назвою “Далекое и близкое”.

Василь Федорович народився в 1931 році і половину свого життя прожив на братній території Краснодарського краю. Свій талант він відкрив навчаючись у Краснодарському станковому училищі  живопису. Довгі 5 років навчання сумлінно відточував свою майстерність, а згодом переніс свою досконалість на полотна картин.  Як зазначає сам художник любов до живопису у нього з’явилася ще з раннього дитинства, а саме до чудових краєвидів маленьких містечок  і околиць селищ, свого краю.

На виставці у Новомосковському краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського були представлені картини різного жанру – це пейзажі, портрети і натюрморти. Роботи художника написані олійними фарбами, аквареллю та простим олівцем.  Василь Федорович привіз із собою 47 робіт, виконаних на простому картоні. Ця виставка планувалася ще в 2014 році, але через підступну хворобу митця була відтягнута на необмежений час. І все ж таки через роки, попри все, ця виставка отримала свого власника. Ці картини подарували нашому місту часточку світу живопису.

Від Василя Федоровича ми дізналися, що ця колекція могла не потрапити на стіни нашого музею, адже автор цих робіт проживає на тимчасово окупованій території Донецька. І саме коли проходила виставка в Донецькому краєзнавчому музеї, почалися обстріли і близько 10 картин мали значні пошкодження. Як доказ цього він привіз із собою картину яка пронизана слідами від куль.

Художник не виділяє якусь одну особливу картину серед своїх робіт, вони для нього всі вагомі адже працював він над ними понад 60 років свого життя. Наприклад через портрети, а саме через очі людей,  він проникає в найглибші куточки людської душі. Але все ж таки вагому частину його робіт займають пейзажі. Це є  справжня єднання с природою,автор зображає не тільки передній план,  а й ніби дивиться вдаль, щоб люди, які милувалися його мистецтвом, відчули себе саме на тій галявині чи полі в даний момент. Ці пейзажі  невід’ємна частина  спогадів про дитинство.

Василь Федорович, незважаючи на свій вік (86 років ), може невпинно годинами розповідати про свій творчий шлях, тому під час заходу, він запропонував поділитися досвідом з усіма бажаючими, і розповісти секрет своєї досконалості. Щоб кожен новомосковець, який хоче навчитися художньому мистецтву, зміг це правильно зробити.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *