Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

ПРОКУРАТУРА ПРОТИ МІСЬКОЇ РАДИ: 1:0

ПРОКУРАТУРА ПРОТИ МІСЬКОЇ РАДИ: 1:0

5 сентября 2018 0 Comments

У січні цього року наша газета вийшла з передовицею «Прокуратура проти Новомосковської міської ради: хто кого?» У ній йшлося про те, як місцева прокуратура судиться з міською радою за відміну рішення про встановлення по місту кіосків.

Нагадаємо, в газетному матеріалі ми розповіли, що з початку 2017 року жителі центральних вулиць Новомосковська забили тривогу: у місті масово почали знищувати зелені насадження, замість них з’явилися генделики.

Цей процес і досі триває, і керують ним з міської ради. Під прикриттям чиновників по місту безсистемно розтикують кіоски, які звужують пішохідні доріжки і стають осередками смороду і засмічення. Щоб мати прикриття при встановленні кіосків, депутати у грудні 2016 року прийняли рішення № 227.
На протести жителів влада абсолютно не зважала. Так, подібна біда у червні 2017 року спіткала і мешканців будинку №46 по вулиці Гетьманській, під вікнами яких знищили зелені насадження і почалися будівельні роботи з метою встановлення кіосків. На крик душі – колективне звернення жителів – в.о. міського голови не відповів і досі.

Зважаючи на таке цинічне ігнорування звернення громадян, редактор «Новомосковської правди» направив власне звернення до місцевої прокуратури.
З відповіді керівника прокуратури Артема Носенка:

«Червоноштану В.М. На Ваше звернення щодо можливого порушення вимог чинного законодавства при розміщенні об’єкту малої архітектурної форми повідомляю. Новомосковською місцевою прокуратурою до Новомосковського міськрайонного суду подано адміністративний позов до Новомосковської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Новомосковської міської ради №227, яким затверджено Порядок надання в тимчасове користування об’єктів (елементів) благоустрою для потреб споживчого ринку і сфери послуг на території м.Новомосковська, у зв’язку з невідповідністю, на думку органів прокуратури, його положень вимогам чинного законодавства».

Прокуратурою було встановлено, що вказаний Порядок суперечить вимогам чинного законодавства. Так, замість комплексного благоустрою території, її санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, природних ландшафтів і комплексів, Порядок передбачає хаотичне та неузгоджене розташування тимчасових споруд, використання зелених насаджень, елементів благоустрою (вулиць, доріг, проїздів, тротуарів, пішохідних зон, доріжок та інше) не за цільовим призначенням, погіршення стану цих об’єктів, їх руйнування, деформацію та знищення.
Більш того, міська влада, постійно скаржачись на нестачу грошей, вчинила унікальну річ: дозволила власникам кіосків уникати оподаткування і не платити податок за оренду землі, на якій розташовані кіоски! ЧИ НЕ ДЛЯ СЕБЕ ВОНИ ПРИЙНЯЛИ ЦЕ РІШЕННЯ?

Порядок також дозволяв встановлювати тимчасові споруди навіть без проведення аукціону.

Також депутати, що входять у так звану «коаліцію», на сесії на хлібозаводі в обхід закону створили ще одне комунальне підприємство – «Новомосковський Комсервіс» – в якості органу контролю, хоча дане КП не є виконавчим органом міської ради, а отже, не може здійснювати контроль у сфері благоустрою.
Прокуратура подала позов до суду. І ось суд першої інстанції виніс рішення, яким вдарив по депутатських руках, визнавши незаконним та скасувавши рішення Новомосковської міської ради № 227.
Якою буде реакція міської влади на вердикт суду, побачимо. На прибуток від кіосків хтось дуже розраховував, і сподіватися, що посадовці мовчки виконають рішення суду, можуть лише простакуваті люди. Тим більше, коли у депутатів є «криша». Поки що є…

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *