Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Новомосковців закликають бути дуже обачними під час «тихого полювання»

Новомосковців закликають бути дуже обачними під час «тихого полювання»

8 октября 2018 0 Comments

У Новомосковському районі розпочався грибний сезон. Любителі «тихого полювання» кожного дня прочісують ліси і посадки в «лісних делікатесів», а деякі навіть хизуються своїм «уловом» в соцмережах.

Вже з давна заведено, що щсінній сезон – це не тільки пора опалого листя та легкої меланхолії, але і пора «тихого полювання». На жаль, далеко не всі жителі Новомосковщини, включаючи навіть професійних грибників зі стажем, можуть похвалитися своїми глибокими знаннями в збиранні грибів. В результаті чого, тільки в цьому році в Дніпропетровській області було зареєстровано багато випадків отруєння грибами.

Спеціалісти зазначають, що під час «тихого полювання» слід бути дуже обачними, адже отруїтися можна навіть їстівними грибами. Слідство такого отруєння – дороге тривале лікування. А якщо вчасно не звернутися до лікаря, воно може закінчитися навіть смертю потерпілого.

Для того, щоб попередити небезпеку отруєння грибами, важливо знати, що ви кладете в свою корзину. Для отримання таких знань, спілкуйтеся з більш досвідченими грибниками, вивчайте енциклопедії з ілюстраціями грибів, читайте якомога більше інформаційної літератури про кожен вид грибів і їх відмінності. Але не порівнюйте ці ілюстрації з вашими зібраними грибами, так як вони можуть кардинально відрізнятися.

Також пам’ятайте, що отруїтися можна навіть і «правильними» грибами. Всі гриби можуть маскуватися або відрізнятися від тих, що ви знаєте, і деякі з них легко сплутати. Тому, важлива порада для збирачів: «Ніколи не кладіть у свою корзину ті гриби, в яких ви сумніваєтеся або не впевнені в тому, що вони їстівні».

Отруйні гриби небезпечні високим вмістом токсинів. Небезпека отрути таких грибів жевріє навіть після тривалої обробки: варіння, нагрівання, просушування, вимочування. Це означає, що навіть невеликий шматочок такого грибочка, що потрапив на сковорідку або в каструлю, може викликати сильне отруєння.

Ніколи не купуйте гриби з рук. Можливо вони і смачніші, так як домашні, але серед таких грибів може опинитися один отруйний, який отруїв всю банку. Найбільш безпечний спосіб – купити їх в супермаркеті, в теплицях або в спеціалізованих місцях, де відповідальність за якість несуть постачальники.

Також не слід  давати гриби дітям до 7 років. Для дітей будь-який їстівний гриб може виявитися смертельно отруйним. Захисні системи дитини не володіють необхідними засобами, щоб забезпечити безпеку організму при масовій «грибній агресії». Не варто їх їсти вагітним і годуючим грудьми. Справа в тому, що гриби дуже важкі для шлунку.

Крім того, гриби, як губка, вбирають в себе всю «грязь» і викиди з навколишнього середовища. Тому «тихе полювання» не можна влаштовувати біля доріг, полів, залізничних колій або звалищ.

Запам’ятайте, отруєння грибами ніколи не проходить саме по собі – не чекайте, що процес зійде нанівець. Якщо після вживання грибів людині стало зле, то терміново викликайте «Швидку»!

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *