Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ

БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ

12 октября 2018 0 Comments

Законно здійснити будівництво в Україні завжди було складно та дорого. А грошей, як відомо, ледь вистачає на те, щоб побудувати, на оформлення документів не залишається. Тому багато приватних будинків, дач, їх господарських споруд були побудовані з порушенням порядку: без належно узгодженого проекту, без дозволу, без вводу в експлуатацію.

Щоб вийти з глухого кута, держава неодноразово оголошувала «будівельну амністію».
Остання, оголошена Законом України від 22.03.2018 №2363-VIII, є, мабуть, наймасштабнішою, і нею вже гріх не скористатися. Вона поширюється на збудовані у період з 05.08.1992 до 09.04.2015 індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв.м., господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 кв.м., а також на збудовані до 12.03.2011 будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

Наказом Мінрегіонбуду України від 03.07.2018 №158 запроваджено Порядок реалізації «будівельної амністії». Цей наказ набрав чинності з 31.08.2018р.

Особливість цієї «будівельної амністії» – відсутність граничної дати, до якої ви повинні встигнути нею скористатися. Але слід розуміти, що життя не стоїть на місці, і зволікати не варто, адже держава може і скасувати цей закон або змінити його.

Також важливо, що скористатись будівельною амністією можна лише за умови належного оформлення земельної ділянки, на якій знаходиться самовільна будова (наявність державного акта на право власності або постійне користування, договору купівлі-продажу, оренди земельної ділянки, суперфіцію тощо).

Самочинні побудови приймаються в експлуатацію в спрощеному порядку: на підставі заяви власника земельної ділянки за результатами технічного обстеження об’єкта. Причому технічне обстеження індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв.м, господарських будівель і споруд загальною площею до 100 кв.м проводиться інженером з технічної інвентаризації під час їх технічної інвентаризації лише за результатами візуального обстеження з проставленням у техпаспорті відмітки про проведення технічного обстеження.
Тобто, першим кроком узаконення самочинних будов є звернення до організацій, які проводять технічну інвентаризацію нерухомості. Зараз це не лише державні БТІ, але й приватні організації, у яких є сертифіковані інженери.

Наступний крок – звернення до Центру надання адміністративних послуг: треба буде заповнити заяву, декларацію про готовність об’єкта, надати копії документа на земельну ділянку і техпаспорта з відміткою про технічне обстеження. Це можна робити самостійно, і ви неодмінно впораєтеся, адже в Центрі надання адміністративних послуг вам зобов’язані надати консультації. Можна також скористатись послугами спеціалістів у цій галузі (скоріш за все, особа, яка проводитиме технічну інвентаризацію, запропонує вам за певну плату оформити усі подальші документи), це буде набагато простіше, але, звичайно, дорожче.
Прийняття в експлуатацію будівництва оформлюється реєстрацією декларації про готовність об’єкта: на ній орган державного архітектурно-будівельного контролю проставляє відповідну позначку. На підставі зареєстрованої декларації майно можна зареєструвати у Державному реєстрі речових прав (що можна зробити у тому ж Центрі).

Чому це важливо зробити? Перш за все, щоб уникнути штрафів: згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» штрафи за самочинне будівництво не накладаються на тих, хто скористався «будівельною амністією». Також належно оформлене майно можна вільно продавати, якщо виникне бажання або потреба. Нарешті, варто думати і про майбутнє: узаконення самовільних будов дуже спростить життя вашим спадкоємцям.

Тож не варто зволікати скористатись наданою державою можливістю в спрощеному порядку вирішити проблему незаконно побудованого майна.

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *