Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

ДЕЖАВЮ: ІСТОРІЯ ЗІ ЗРИВОМ ВИБОРІВ В ОТГ НА НОВОМОСКОВЩИНІ ПОВТОРЮЄТЬСЯ. ХТО СТОЇТЬ ЗА МАНІПУЛЯЦІЯМИ?

ДЕЖАВЮ: ІСТОРІЯ ЗІ ЗРИВОМ ВИБОРІВ В ОТГ НА НОВОМОСКОВЩИНІ ПОВТОРЮЄТЬСЯ. ХТО СТОЇТЬ ЗА МАНІПУЛЯЦІЯМИ?

14 декабря 2018 0 Comments

Щоб одразу отримати відповідь на поставлене в заголовку питання, згадайте «Необыкновенный концерт» Сергія Образцова: «У рояля – то же, что было и раньше».

Тяжко розлучатися з мріями підім’яти під себе величезну територію. Підім’яти і царювати. Доведене до відчаю населення Новомосковщини розумнішає на очах. Результати трирічного зґвалтування міста Новомосковська призвели до чіткого розуміння жителями району: краще самим управляти своїм добром, ніж доручити це безсовісним крадіям. І плани нардепа Вадима Нестеренка об’єднати 66 населених пунктів з Новомосковського, Магдалинівського і Дніпропетровського районів в одну величезну об’єднану територіальну громаду з центром у Новомосковську розсипалися в пил.

На 23 грудня 2018 року Центральна виборча комісія призначила вибори в Черкаську ОТГ. Жителі двох військових містечок – Гвардійське і Черкаське (це близько 8 тисяч чоловік) – повинні обрати голову і депутатів місцевої ради.

До 10 листопада мала бути створена територіальна виборча комісія, але її вчасно не створили – районна виборча комісія на засідання вперто не збиралася навіть після втручання ЦВК. Як стверджують активісти, більшість членів цієї комісії є підконтрольними певним одіозним політичним фігурам Новомосковщини. Пішло повне ігнорування вимог законодавства і блокування виборів. Схема – аналогічна виборам в Піщанську ОТГ, відрізняються лише методи досягнення підлої мети.

З огляду на цей штучно створюваний хаос 26 листопада ЦВК прийняла кардинальне рішення – розпустила Новомосковську районну виборчу комісію. Формулювання – за грубе порушення законів України. Створили нову комісію, але й вона не може зібратися – члени комісії від кількох партій на засідання так само не приходять. Це прецедент, аналогів якому Україна ще не знала. Вибори опинилися під загрозою зриву…
На відміну від інших територій, де феодала цікавлять суто землі, в Черкаському і Гвардійському ласий шматок зовсім інший – податки. З офіційних зарплат військових виходить кругленька сума – близько 100 млн на рік (до речі, порівняйте: уся видаткова частина бюджету 70-тисячного Новомосковська складає ли­ше близько 200 мільйонів на рік). Але районна влада, отримуючи ці суми від Гвардійського і Черкаського, на потреби містечок грошей практично не виділяє. Чому б жителям не обурюватися!
Ось що пишуть в соцмережах мешканці Черкаського і Гвардійського.

Светлана Сунко: «…Как только пройдут выборы в Черкасскую ОТГ, бюджет, который формируется из налогов с зарплат военнослужащих, останется здесь, в громаде. Это главный и основополагающий фактор. Сейчас этими деньгами (а это около 100 млн грн в год) распоряжаются районные чиновники. И насколько эффективно они ими распоряжаются, вы все прекрасно чувствуете на собственной шкуре. Товарищи военнослужащие! Налоги с ваших зарплат растворяются в районе, как в чёрной дыре. В поселковых советах остаются крохи, которых хватает только на поддержание штанов. За каждой копейкой руководителям надо идти в район с протянутой рукой. И ответ там один: «Денег нет!» А где оседают многомиллионные суммы, можете дофантазировать сами. Все помнят ситуацию с водой летом – куда мы только не стучались, в какие только двери ни бились, а водичка до сих пор по часам…»

Тож військові вслід за Піщанкою, Знаменівкою і Меліоративним сказали рішуче «ні» феодалу. Настільки рішуче, що під тиском громадськості проаграрно налаштованому меру Гвардійського довелося терміново кинути посаду. Вже здо­гадалися, хто його після цього прилаштував на роботу? Правильно, його призначили директором КП «Новомосковський Комсервіс»…

Жителі Черкаського і Гвардійського налаштовані рішуче і хочуть самі об’єднатися в ОТГ, без Новомосковська. А як воно вийде, ще невідомо, адже городяни знають, наскільки підступними і непередбачуваними можуть бути дії сильних світу цього…

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *