Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

МАЖОРИТАРНИХ ДЕПУТАТІВ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ: РАДА УХВАЛИЛА НОВИЙ ВИБОРЧИЙ КОДЕКС. НЕСТЕРЕНКА НА ГОЛОСУВАННІ НЕ БУЛО

МАЖОРИТАРНИХ ДЕПУТАТІВ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ: РАДА УХВАЛИЛА НОВИЙ ВИБОРЧИЙ КОДЕКС. НЕСТЕРЕНКА НА ГОЛОСУВАННІ НЕ БУЛО

18 июля 2019 0 Comments

Верховна Рада прийняла в другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки.
Що означають відкриті списки? Зараз на виборах до Верховної Ради виборці голосують за партію. Від того, скільки голосів отримає на виборах партія, залежить, скільки кандидатів з її списку потраплять до Верховної Ради. Якщо десять кандидатів, то це люди, які значаться в списку під номерами від 1 до 10. Часто в списки партій, у яких є шанс пройти до Верховної Ради, включають «випадкових» людей. Звичайно ж, за певну плату.

 З новим виборчим кодексом громадяни будуть голосувати не за список партії в цілому, а за кожного кандидата зі списку окремо. Таким чином, місця в списках продавати уже не вийде.
Замість 225 одномандатних мажоритарних округів буде 27 регіональних. У кожному окрузі партія буде формувати свій список кандидатів. І партія, і кандидати отримають свої порядкові номери.

 У бюлетені буде тільки дві графи: «Номер партії, за яку віддаєте свій голос» і «Номер кандидата в народні депутати за партійним списком». В них треба буде вписати порядковий номер партії і кандидата.
Кандидатів зможуть висувати лише партії, самовисуванців не буде.
Скасовується мажоритарна система виборів до Верховної Ради.
За прийняття закону №3112-1 проголосували 230 нардепів.

 Як голосував за закон про відміну мажоритарки наш мажоритарний народний депутат? Можна було не сумніватись, що його й цього дня Вадима Нестеренка на роботі не було – навпроти його прізвища в протоколі засідання Ради значиться: «відсутній».

 Ухвалений Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року та буде діяти вже на наступних чергових виборах. Так що цієї неділі ми голосуватимемо за старими правилами.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *