Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Президент Зеленський поновив кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Президент Зеленський поновив кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

25 ноября 2019 0 Comments

Президент України Володимир Олександрович Зеленський підписав закон, що передбачає відновлення кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Також документ запроваджує інститут стягнення в дохід держави необґрунтованих активів будь яких чиновників, повідомляє Офіс президента.

Йдеться мова про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Злочином вважається набуття чиновниками активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів (110,5 тисяч грн) перевищує їхні законні доходи. Таке порушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Під активами маються на увазі гроші, зокрема готівка і кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, інше майно, майнові права, нематеріальні активи, у тому числі криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи чи послуги, надані чиновнику.

Нагадаємо читачам, що справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядатиме Вищий антикорупційний суд. Такі активи можуть бути предметом спеціальної конфіскації.

Статтю про незаконне збагачення ввели в Кримінальний кодекс у 2015 році. Завдяки системі електронних декларації Національне антикорупційне бюро використовувало її для проваджень проти чиновників із сумнівними доходами. Однак у лютому 2019 року Конституційний суд визнав статтю неконституційною за позовом 59 народних депутатів підконтрольних Петру Порошенко попереднього скликання, частина з яких була фігурантами проваджень саме за статтею про незаконне збагачення.

11 вересня Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яка передбачала покарання за активи, які перевищують їхні доходи більш ніж на 15 тис. неоподатковуваних мінімумів. 31 жовтня народні депутати підтримали в другому читанні закон, у якому суму незаконних активів зменшили до 6,5 тисяч.

https://zaxid.net/news/

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *