Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

До квітня в Україні мають звільнити більше тисячі зубних лікарів

До квітня в Україні мають звільнити більше тисячі зубних лікарів

23 января 2020 0 Comments

Турборежим: до квітня в Україні мають звільнити більше тисячі зубних лікарів
Провідні фахівці даної професії мають медичний практичний стаж роботи в стоматології від 20-25 років, майже усі з вищими категоріями. Але виявилися забутими в міністерських кабінетах і викинуті на узбіччя професії. На порозі медичної реформи цим фахівцям навіть не надали спроби реформуватися, а просто знищують.
Зубні лікарі масово втратять роботу.


Викликом послугувала зміна обсягу функціональних обов’язків зубних лікарів, через що їхня діяльність опиняється «поза законом». МОЗ згадало свій наказ 17-річної давнини № 117 від 29 березня 2002 року, згідно якого ці фахівці втрачають право лікувати пацієнтів і можуть лише зробити профілактичний огляд пацієнту та діагностику. Це не стосується лікарів-стоматологів, які залишатимуться працювати і надалі.


Комунальні і державні медичні заклади вже попередили лікарів, що не збираються платити зарплатню за «огляд ротової порожнини» і готують людей до масових звільнень. Відбутися це має до квітня 2020 року, коли згідно плану медичної реформи всі лікарі повинні заключити договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), а медичні заклади – зареєструватися там же.


Натомість такі спеціалісти, теоретично могли б отримати ліцензію і йти у приватну практику, але міністерство не відкриває їм відповідні види лікування в ліцензії, обмежуючись все тими ж «профілактичними оглядами» та діагностикою.


Як так сталося?
Медична реформа, яка розпочалася після Революції Гідності зрушила чи не найважливішу і найболючішу сферу життєдіяльності держави – охорону здоров’я населення. Впроваджуючи новий принцип «гроші йдуть за пацієнтом», реформа не перебудовує медичну галузь, а практично будує її «з нуля». Адже модель вітчизняної медицини була настільки суспільно і економічно нежиттєздатна, що реанімувати її було не реально. І напівміри чи «два кроки вперед, крок назад» не те, що не врятують, а прискорять її крах.


Всі ми пам’ятаємо (а дехто й досі запевняє), що за законом медичне обслуговування в нас було безкоштовне. Але, якщо порахувати, скільки треба було заплатити лікарям, аби врятувати чи відновити здоров’я, впевнені, буде

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *