Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

ПРОКУРАТУРА ВИМАГАЄ ВІД РЕЙДЕРІВ ПОВЕРНУТИ ГРОМАДІ НОВОМОСКОВСЬКА САМОВІЛЬНО ЗАХОПЛЕНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

ПРОКУРАТУРА ВИМАГАЄ ВІД РЕЙДЕРІВ ПОВЕРНУТИ ГРОМАДІ НОВОМОСКОВСЬКА САМОВІЛЬНО ЗАХОПЛЕНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

13 августа 2020 0 Comments

Новомосковська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про скасування записів державного реєстратора та зобов’язання товариства з обмеженою відповідальністю повернути земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн територіальній громаді міста.


Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.
У повідомленні, зокрема, зазначено, що у 2019 році державним реєстратором за одним із товариств з обмеженою відповідальністю було зареєстровано право власності на нежитлову будівлю (торгові павільйони), площею понад 505 кв.м, побудовану в центрі міста Новомосковська. При цьому ні дозвільних документів на будівництво об’єкту нерухомості, ні правовстановлюючих документів на земельну ділянку комунальної власності, розташовану під торговими павільйонами, підприємство не отримувало.
Крім цього, земельна ділянка перебуває в охоронній зоні водопровідних комунікацій та охоронній зоні земель транспорту. Таким чином, державним реєстратором безпідставно узаконено право приватної власності ТОВ на самочинно збудоване приміщення.

У зв’язку з цим прокуратура вимагає визнати протиправним та скасувати зазначений запис державного реєстратора, зобов’язати ТОВ повернути земельну ділянку територіальній громаді міста, знести конструкції та привести ділянку у придатний для використання стан.
У повідомленні також нагадується, що триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом внесення службовими особами вказаного ТОВ завідомо недостовірних відомостей до офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).
Що ж це за ТОВ і що вони вкрали? Давайте розберемося.
Як відомо, влітку 2017 року депутати від місцевої Партії зелених на чолі з Лєбєдєвим без жодних дозвільних документів захопили земель­ну ділянку вздовж будинку № 46 по вулиці Гетьманській. Знищили молоді дерева – цілий ряд декоративних кленів, висаджених за кілька років до цього, а також інші насадження. На їх місці встановили кіоски. Займалося цим ТОВ «Віланта 2018», в засновниках якої значиться Роман Лєбєдєв. Це самоуправство скоїли за потурання керівників міста і депутатського корпусу, які тільки через рік, заднім числом, у липні 2018 року, надали їм перші дозволи. Ніхто не озирався на закон, бо були впевнені: «криша єсть, всьо порєшаєм».
Тобто, рейдерське захоплення землі, яка є власністю усієї громади міста, проводили нахабно, на очах у контролюючих і правоохоронних органів. Ми не раз писали про це в газеті, але наші викривальні факти були лише гласом волаючого в пустелі. Єдиною реакцією було посилення владного тиску на газету з метою припинити її випуск.
Звичайно, на протести жителів навколишніх будинків уваги також ніхто не звертав, письмові колективні звернення на ім’я тодішнього в.о. мера так і залишилися без відповідей. Люди для них – ніхто, нажива – все.
Після того, як В.Літвіщенко приступив до виконання обов’язків міського голови, надання незаконних дозволів фірмі «Віланта 2018» продовжилося. Так, у січні 2020 року міським головою був винесений на сесію і прийнятий депутатами проєкт рішення «Про надання дозволу на розроб­лення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», в підпункті 5 п. 1 якого зазначено: «Надати дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю «Віланта 2018» під об’єктом нерухомого майна (торгові павільйони), яка розташована за адресою: м.Новомосковськ, вул. Гетьманська 46Б для будівництва та обслуговування будівель торгівлі».
З Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що ТОВ «Віланта 2018» є учасником кримінального провадження №42019040000000507 від 30.07.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України щодо неза­конного оформлення 26.01.2019 державним реєстратором села Нива Трудова Апостолівського району права власності ТОВ «Віланта 2018» на торгові павільйони в Новомосковську площею 505,2 кв.м.
Підставою виникнення вказаного права влас­ності стало Повідомлення про початок виконання будівельних робіт, видане Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції Дніпропетровської області.
У свою чергу, обов’язковою підставою для отримання Повідомлення є наявність договору оренди земельної ділянки, а його не було! Так, з рішення, за яке проголосували депутати, вбачається, що договір оренди землі відсутній, у той же час за інформацією Держархбудінспеції, він в наявності (це якесь чудо!) з грудня 2018 року, що однозначно є службовим підробленням та підставою для притягнення винних до кримінальної відповідальності за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).
У свою чергу, відсутність договору оренди земельної ділянки під торговими павільйонами автоматично є підставою для визнання протиправним та скасування рішення про реєстрацію Повідомлення про початок будівельних робіт, а тому заволодіння земельною ділянкою та здійснення на ній будь-яких будівельних робіт є злочином, передбаченим ст. 197-1 КК України (Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці).

Крім того, ще однією обставиною, що виключає право ТОВ «Віланта 2018» на будівництво кіосків, є те, що зайнята територія знаходиться на «червоній лінії» міста. А відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги», розташування будь-яких об’єктів, будівель, споруд у межах «червоних ліній» вулиці не допускається.
Зауважимо, що згідно з вимогами Земельного кодексу України, оренда землі комунальної власності набувається за результатами проведення земельних торгів. Ніяких торгів, звичайно ж, не було – відбулося банальне рейдерське захоплення землі, власником якої є вся громада міста. Розрахунок негідників знову спрацював: ніхто не полізе на рожон захищати спільну власність – тільки якщо грабуватимуть його особисто. Ну прямо як з бюджетними грошима – хай чиновники витрачають їх, як хочуть, хай половину вкрадуть – це ж не мої особисті!
Тобто, ціла низка посадовців у випадку з «Вілантою 2018» скоїли посадові злочини. А що стосується депутатів, які проголосували, попри вимоги чинного законодавства та ухвалили запропоноване незаконне рішення в січні 2020 року, то їхні дії можна кваліфікувати за частинами 1, 5 статті 27 КК України «Співучасник злочину, поряд із виконавцем, організатор, підбурювач та пособник».


Пособником є особа, яка сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками.
Хто ж з депутатів у січні 2020-го проголосував за це протиправне рішення?
Зазначимо, що «проти» були лише ті, кого чотири роки не допускали на підпільні сесії – Білий І.І., Величко О.Д., Нечта Н.В., Хорольська О.М., утрималися при голосуванні Стець Г.С. і чомусь Горошко С.Г. (щось відчував чи знав більше за інших?)
Решта депутатів проголосували «за». Всі пам’ятають, хто за них голосував на виборах? А вони знову рвуться в депутати. Оберемо?
Цікавою є ситуація з голосуванням за згадане незаконне рішення міського голови. Справа в тому, що листи голосування кожного депутата розміщуються на сайті міської ради – це вимога антикорупційного законодавства. Для цього працівники виконкому ці аркуші сканують. Так ось, у єдиного з присутніх на сесії – у Віктора Літвіщенка – забули відсканувати саме той аркуш, де знаходиться скандальне питання. Тому ми не можемо сказати, як він проголосував. Але здогадуємося…
Ми інформуватимемо наших читачів про хід та результати судового розгляду справи.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *