Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Увага! В Україні введуть графік на подачу газу.

Увага! В Україні введуть графік на подачу газу.

17 Серпня 2023 0 Comments

Наступного опалювального сезону в Україні, громадянам потрібно бути готовими не лише до відключень електроенергії, до якої майже всі вже звикли, але й до часткового відключення газу. Енергетичний експерт Юрій Корольчук заявив, що запасів палива після повного відключення транзиту газу з боку РФ може не вистачити на всю зиму, пише agronews.ua.

У такому разі точно будуть запроваджені графіки, причому навіть на подачу газу населенню, зазначив експерт.

“І тоді будуть такі ж графіки, що 10 годин буде газ, 10 годин не буде газу, і це стосуватиметься так само і теплокомуненерго… Тобто там, де люди живуть у сільській місцевості у приватних будинках – це буде суттєво завдавати шкоди . Буде складніше та дорожче”, – пояснив Корольчук.

Плани уряду щодо заповнення підземних сховищ – 14,5 млрд. куб. м – враховують сценарій помірної зими, тому у разі тривалих морозів палива може не вистачити до кінця холодів.

“В уряді хочуть брати газ у Європі. Не думаю, що даватимуть. Якби запасів було 18 млрд кубометрів – гарантовано пройшли б зиму”, – заявив експерт.

Юрій Корольчук вважає, що торговельні мережі в Україні, так само як і минулого року, завищуватимуть ціни на необхідні взимку товари (генератори, ліхтарі, павербанки), тому готуватися до зими потрібно вже зараз.

Енергетики на сьогодні докладають усіх зусиль для відновлення енергосистеми до початку опалювального сезону, проте з високою ймовірністю відключень електроенергії уникнути не вдасться, адже росіяни знову і знову атакують українську інфраструктуру, й ще невідомо, якою буде ситуація восени.

Своєю чергою голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков зазначив, що запасів палива в Україні має бути достатньо, щоб пройти наступний опалювальний сезон.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Залишити відповідь

Your email address will not be published / Required fields are marked *