Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Міністерство освіти презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту»

Міністерство освіти презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту»

3 Квітня 2024 0 Comments

Міністерство освіти і науки України презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту», який на думку міністерства закладе основу для майбутніх змін у сфері — законопроєкт опубліковано на сайті МОН для громадського обговорення, яке триватиме до 2 травня 2024 року.

У зазначеному законопроєкті описані зміни, що стосуються активного залучення бізнесу до освітнього процесу, розширення автономії закладів, поліпшення освітніх програм, дерегуляція сфери, а також оновлення термінології.

У новому законопроєкті МОН пропонують більше залучати бізнес до освітнього процесу через створення в закладах колегіального органу управління наглядової ради, участь у розробленні нових кваліфікацій, призначення керівника тощо.

Документ також пропонує розширити автономію закладів через можливість здійснення ними господарської діяльності — як державне (комунальне) некомерційне підприємство.

Розглядається також введення єдиного рівня професійної освіти (освітньої кваліфікації) та єдиного типу закладу — професійного коледжу.

Автори законопроєкту зазначають, що  важливою зміною є також дерегуляція і дебюрократизація системи професійної освіти. Такі зміни планують запровадити через гарантування можливості здобуття професійної освіти без прив’язки до місця реєстрації, чіткий поділ повноважень органів управління у сфері та складання освітніх програм на основі професійних стандартів та скасування атестації закладів.

У законопроєкті також пропонують оновити термінологію, зокрема змінити назву сфери з «професійно-технічної» на «професійну», «кваліфікованого робітника» на «спеціаліста», а також відійти від поняття «учень», замінивши на «студент».

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Залишити відповідь

Your email address will not be published / Required fields are marked *