Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Бюджет громади повинен формуватись прозоро та гласно

Бюджет громади повинен формуватись прозоро та гласно

8 января 2015 0 Comments

Після прийняття Державного Бюджету України на 2015рік в якому вперше в історії незалежної України змінені між бюджетні відносини між громадами, регіонами і центральною владою так би мовити перший крок до децентралізації влади. В місцевих радах різних рівнів починається процес підготовки до формування та затвердження бюджетів територіальних громад. Мова йде про найважливіші фінансові документи, які забезпечать функціонування життєдіяльності та соціально-економічний розвиток територій.

Бюджети закладуть основні показники, визначать ступінь забезпеченості виконання цілого комплексу програм, від яких залежить доля територіальних громад, і продемонструють рівень готовності міст та районів до майбутнього року, який буде надзвичайно складним.

У таких умовах на кожному з органів місцевого самоврядування лежить величезна відповідальність за прийняття цього документа, за його якісну і серйозну підготовку.

Сьогодні вся держава, в тому числі і наш регіон, потребує оперативних ефективних рішеннях, збалансованому і грамотному антикризовому управлінні.

Бюджет на 2015 рік повинен максимально відповідати нинішнім викликам і дати максимально точну відповідь на ключові питання: збереження миру та стабільності на територіях, розвиток територій та, головне, соціальний захист людей.

У нинішній час не можна допустити додаткових витрат на другорядні завдання, які можуть бути скорочені або ж перенесені на більш тривалий термін.

Однією з вимог Революції Гідності було відкрите функціонування системи влади, її прозорість і підзвітність. Часи кулуарних і закритих рішень повинні піти в минуле.

Сьогодні є реальна можливість продемонструвати готовність працювати в тісному контакті з громадянським суспільством, надати можливість для громадської експертизи.

Для того щоб процес прийняття бюджету територій на 2015 рік був прозорим, доступним і гласним, щоб максимально запобігти всіх негативних проявів в т.ч. корупційних складових, необхідно забезпечити відкриту презентацію бюджетів  с залученням до обговорення представників територіальних громад.

На жаль, вже є окремі приклади того, як окремі положення деяких бюджетів Дніпропетровщини передбачають непрозоре, незрозуміле для жителів фінансування відверто лобістських програм низки місцевих депутатів і чиновників. Це неприпустимо.

У місцевих депутатів з’являється реальна нагода не на словах, а на ділі продемонструвати бажання працювати на користь громади.

Упевнений, що подібна практика спільної роботи та співпраці тільки зміцнить довіру до влади, наблизить її до європейських демократичних стандартів, а також реалізує пряме право мешканців на найдієвішу участь у житті територіальних громад.

Ігор Гуртовий

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *