Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Пройшло розширене засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Новомосковської міської ради

Пройшло розширене засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Новомосковської міської ради

3 июля 2015 0 Comments

30 червня 2015 року у міськвиконкомі  відбулося розширене засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Новомосковської міської ради.

Також участь у засіданні прийняли заступники міського голови, начальники управлінь та відділів міськвиконкому, депутати міської ради, голови квартальних комітетів, представники політичних партій та громадських організацій міста.

До черги денної було включено три питання, які потребують нагального вирішення.

Перше та головне питання, яке було винесено на розгляд, стосувалося звернення до Дніпропетровської обласної ради про скасування п. 17 рішення облради № 650-31/VI від 27.05.2015 року «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» стосовно приміщень міської лікарні.

Доповідачем по даному питанню виступила заступник міського голови – начальник фінансового управління Тетяна Дакова. Щоб було зрозуміліше, вона нагадала присутнім хронологію подій за якою розвивалась медична реформа у місті.

«У 2011 році Новомосковська центральна міська рада надала згоду на передачу частини приміщень центральної міської  лікарні  у комунальну власність Дніпропетровської області для розміщення там комунального закладу «Новомосковська міська лікарня» (розміщення стаціонарних відділень). Відповідно до провідних принципів медичної реформи, фінансування первинної медичної допомоги відбувається за рахунок місцевого бюджету, а вторинного  з обласного. Крім того,  процес бюджетного фінансування потребує, щоб  приміщення знаходились у власності, а не оренді, у зв’язку з потребою проводити по ним капітальні видатки», – зазначила Тетяна Дакова.

Заступник міського голови повідомила, що тільки завдяки широкомасштабній роз’яснювальній роботі, яку проводили міська влада, депутати та медичні співробітники, реформування охорони здоров’я у м. Новомосковську пройшло без протестів та виступів населення.

У місті була створена громадянська платформа по питанням підтримки проведення реформи. До її складу увійшли представник громадських організацій міста, які у свою чергу забезпечували тісних зв’язок керівництва лікарні з новомосковцями.

Також у місті створено  наглядову раду з питань підтримки медичних закладів вторинного рівня, яку очолила депутат міської ради, голова комісії з питань соціально-культурної сфери та соціального захисту населення Антоніна Косова. З радою керівництво центральної міської лікарні узгоджувало штатний розпис та деякі питання управління закладом. У рамках обласного конкурсу розроблено та направлено проект до Обласної ради та департаменту охорони здоров’я ОДА  щодо оптимізації приміщень закладу,  враховуючи  територіальну розірваність приміщень лікарні.  Та нажаль не заручилися їх підтримкою.

Тетяна Дакова нагадала присутнім, що міська влада неодноразово надавала матеріальну підтримку для КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» ДОР». Так у 2012 році на підтримку медичних закладів вторинного рівня з міського бюджету виділено 1 млн. 228 тис. грн. У поточному році з міського бюджету на придбання медичного обладнання виділено 680 тис. грн. та на заміну вікон – 60 тис. грн.

Враховуючи розвиток подій на сході України з літа минулого року  до міста почали активно прибувати переселенці із Донецької та Луганської областей. Їм усім надається медична допомога, в дошкільні заклади влаштовано 37 дітей (за заявленою потребою), школи відвідувало протягом 2014-2015 навчального року 96 дітей. Сім’ям постійно надається допомога продуктами харчування, одягом, необхідними побутовими речами та  матеріальна допомога. Громада міста активно долучалась до волонтерського руху.

В жовтні 2014 року місто Новомосковськ, для можливості розміщення тимчасово переселених осіб, підготувало пропозиції щодо проведення ремонтів приміщень та надало їх до облдержадміністрації. Це приміщення гуртожитку ПТУ – 48, окремо розташований корпус СЗШ № 7, приміщення колишньої СЕС, яке знаходиться в центрі міста та в якому на даний час утворилося стихійне сміттєзавлище та мешкають люди без постійного місця проживання.  До того ж, міськвиконком ініціював ремонт 40 кімнат в гуртожитку ПТУ-48 методом «народного будівництва». Але адміністрація закладу та департамент освіти і науки ОДА не підтримали таку ініціативу. Було заявлено, що ремонт приміщень гуртожитку буде проведено через департамент освіти та науки ОДА. При цьому на сьогодні 2 поверхи гуртожитку так і не використовуються.

Тетяна Дакова повідомила, що до міського голови  неодноразово надходили пропозиції погодити проведення капітальних ремонтів приміщень лікарні для подальшого розміщення тимчасово переміщених осіб. Сергій Мороз відповів, що не має права вирішувати такі питання у одноосібному порядку та запропонував провести сесію міської ради і розглянути це питання у сесійній залі.

На черговій сесії Дніпропетровської обласної ради 27 травня прийнято рішення № 650-31/VI «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області». Пунктом 17 даного рішення передбачено надання погодження Дніпропетровській благодійній організації „Благодійний фонд „Допомога Дніпра” на виконання капітальних ремонтів терапевтичного та пульмонологічного відділення, які закріплені на праві оперативного управління за комунальним закладом „Новомосковська центральна міська лікарня” Дніпропетровської обласної ради” (вул. Українська, 12. ) для розміщення внутрішньо переміщених осіб.

На сьогоднішній день згоди на зміну цільового призначення та проведення капітальних ремонтів в приміщеннях лікарні ні міська рада, ні її виконавчий комітет не надавав.

Враховуючи обставини, які склалися, депутатами міської ради та медичною спільнотою підготовлено звернення до обласного керівництва щодо скасування частини рішення, яке стосується Новомосковська.

Також перед присутніми виступили завідуючі відділень. Вони повідомили, що такий підхід до питання порушує Конституційне право новомосковців на охорону здоров’я. У зв’язку з переселенням терапевтичного, неврологічного і пульмонологічного відділень незручностей зазнають пацієнти та медичний персонал кардіологічного та хірургічного відділень.  Кожен із завідуючих зі сльозами на очах розповідав про існуючі санітарі норми, про свою специфіку роботи та про лікувальні заходи  з  надання  своєчасної  медичної  допомоги  пацієнтам.  Усі вони зійшлися на одному, що навіть тимчасове переміщення відділень значно погіршить якість та швидкість надання медичної допомоги, адже часом саме від них залежить життя людини.

Крім того виникає питання про можливе скорочення чисельності персоналу. Голова профспілкового комітету КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» Дніпропетровської обласної ради Віра Білогуська стала на захист працівників. Вона наголосила, що жодна людина звільнена не буде. Поки до профспілкового комітету інформація щодо звільнення працівників лікарні не надходила.

Міський голова Сергій Мороз, який тільки повернувся з наради за участі керівництва області, представників департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, обласних депутатів та керівництва КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» ДОР»  повідомив, що дане питання обговорюється. Він у черговий  раз висловив свою позицію щодо недоцільності улаштування  тимчасово переміщених осіб у приміщеннях лікарні та підкреслив, що в місті є інші приміщення, які не впливають на якість надання медичних послуг мешканцям міста та самим переселенцям відповідно Конституції України і не ведуть до соціальної напруги. Його просто вразила позиція обласних депутатів-представників від Новомосковська, які повідомляють, що наче не знайомі з даним питанням та особисто не голосували з цього питання 27 травня в залі обласної ради. Міський голова у чергове висловив підтримку медичним працівникам та громаді.

Перед присутніми також виступив головний лікар КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» ДОР» Юрій  Письменний.

«З 2014 року йшли перемовини щодо організації ремонту приміщень терапевтичного, неврологічного та пульмонологічного відділень. Як один з варіантів було розглянуто можливість проведення ремонту за грант Європейського Союзу для переселенців. У квітні місяці я надав згоду на проведення капітальних ремонті приміщень терапевтичного та пуль монологічного відділень для подальшого використання під тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб з наступним поверненням у власність територіальної громади міста Новомосковська для використання за цільовим призначенням. До 24 червня поточного року я не отримував ніяких звернень та документів щодо рішення обласної ради »,  – зазначив Юрій  Письменний.

Голова громадської ради Ольга Бугай запитала: «Невже грантові кошти Європейського Союзу для ремонту приміщень для проживання переселенців, з самого початку планувалось використати не за цільовим призначенням, а  для ремонту приміщень лікарні?»

«Європейський Союз виділяє кошти винятково для ремонту приміщень переселенців. Якщо ці кошти використовуються для ремонту лікарні, тоді це не є цільовим використання і є прямим порушенням законодавства, грантових умов та ставить під сумнів добросовісність українського сторони перед європейськими партнерами», – зазначила Ольга Бугай.

Заступник директора департаменту – начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню облдержадміністрації Вікторія Михайлова марно намагалась переконати присутніх у доцільності приведення ремонту у вищезазначених приміщеннях з подальшим їх використанням для потреб тимчасово переміщених осіб.

Громада міста була невдоволена тим, що ціле місто з населенням понад 70 тисяч чоловік не матиме змоги отримувати медичну допомогу, не виїжджаючи з міста. Для вирішення питання переселенців у Новомосковську є ряд приміщень, які більше для цього підходять. Це приміщення ПТУ – 48, окремо розташований корпус СЗШ № 7 та  приміщення колишньої СЕС. Крім того, на території міста розташовано покинуту військова частина по вул. З.Білої, яка у разі проведення ремонтних робіт може стати гарним місцем для проживання людей зі східної частини України. У разі продовження будь яких дій щодо пере переміщення відділень новомосковців пообіцяли перейти до більш радикальних дій.

Враховуючи соціальну значимість даного питання, врахувавши думку громади Громадська рада одностайно прийняла рішення звернутися до голови обласної ради Євгена Удода щодо скасування п.17 скасування  рішення обласної ради  № 650-31/VI від 27.05.2015 року стосовно приміщень міської лікарні.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому
Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *