Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Новомосковськ відзначив 70 років закінчення  Другої світової війни

Новомосковськ відзначив 70 років закінчення Другої світової війни

3 сентября 2015 0 Comments

2 вересня 2015 року виповнюється 70 років, як закінчилася Друга світова війна – наймаштабніша світова війна в історії людства. Вона почалася 1 вересня 1939 року,  коли Німеччина розпочала окупацію Польщі, і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945 року, коли на борту лінкора «Міссурі» в Тихому океані підписано капітуляцію Японії перед союзними державами.

З нагоди відзначення цієї величної дати у Новомосковську відбувся мітинг.Аби віддати данину пам’ятіполеглим воїнам та шану ветеранам Великої вітчизняної до Меморіалу «Вічна слава» прийшли керівництво міста, начальники організацій, підприємств, представники громадських організацій та політичних партій, духовенство і численні новомосковці.

Від імені міського голови Сергія Мороза перед присутніми виступила його заступник Тетяна Дакова. Вона наголосила, що український народ зазнав величезних втрат і страждань. Саме на українській землі проходила більшість бойових дій.

«У цей день хочу подякувати нашим ветеранам. Ви виборювали перемогу в жорстоких боях і самовіддано трудилися в тилу. Ми у вічному боргу перед Вами. Своїми руками Ви підняли вщент зруйновані міста і села, фабрики і заводи, відродили знищений війною народногосподарський комплекс. Пам’ять про роки Другої світової війни назавжди залишиться священною для кожного з нас.  Впевнена, що незламний дух та невимовна жага жити у вільній державі забезпечать успішний розвиток нашої країни», – зазначила Тетяна Дакова.

Науковий співробітник Новомосковського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського Костянтин Мешко розповів присутнім про втрати, яких зазнало наше місто під час Другої світової війни та закликав усіх пам’ятати імена тих, хто ціною власного життя захищав Батьківщину.

Завдяки кропіткій праці у архівах, збираючи спогади місцевих жителів, що пережили війну, працівникам Новомосковського історико-краєзнавчого музею вдалося віднайти ще 105 імен загиблих воїнів, які довгий час вважались безіменними. До пам’ятної дати їх імена було викарбовано на меморіалі «Вічна Слава». Тепер солдати знову мають своє ім’я, своє прізвище, свій рід, свою особисту долю.

За християнською традицією освячення імен загиблих солдат провів намісник Свято-Миколаївського пустинного монастиря, архімандрит Досифей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, що поклали своє життя за Батьківщину та пішли у вічність історії. По закінченню мітингу усі присутні поклали квіти до Меморіалу.

скачанные файлы (3) скачанные файлы (4) скачанные файлы

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *