Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

ОО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода» готові «обнулити» свої списки до ВРУ

ОО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода» готові «обнулити» свої списки до ВРУ

5 ноября 2012 0 Comments

Опозиційні сили біля будівлі Центральної виборчої комісії сьогодні, 5 листопада, готують акції протесту та закличуть ЦВК не оголошувати результати виборів через масштабні фальсифікації. Один із лідерів Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Анатолій Гриценко в неділю заявив про необхідність провести з’їзд і відмовитися йти у Верховну Раду «у зв’язку з фальсифікацією результатів виборів». Згодом про можливість приєднання до цієї ініціативи заявили в «УДАРІ» і «Свободі».

Як написав у своєму Facebook кандидат від Об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко, таку пропозицію він вніс лідерам ОО «Батьківщина» Арсенію Яценюку та Олександру Турчинову, і вони погодилися.

«Щойно я вніс Арсенію Яценюку, як голові Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина», пропозицію: негайно (у понеділок, максимум у вівторок) скликати З’їзд ВО «Батьківщина» – обнулити і партійний список, і список мажоритарників. В Раду за цих умов – не йти! Бо інакше втратимо довіру людей, які нас підтримали, а це – найважливіше!», – пише Гриценко.

«Яценюк підтримав. Турчинов теж. Соболєв теж. З іншими лідерами партій зв’язуємося. Бо всі в різних ОВК зараз воюють», – додав він.

В партії «УДАР» також розглядають можливість невизнання виборів та відмови від партійного списку і своїх переможців у мажоритарних округах.

Про це заявив заступник голови «УДАРу», керівник виборчого штабу партії Віталій Ковальчук, повідомляє прес-служба партії.

«Влада перетворила встановлення результатів цих виборів на фарс, небачений за своїм цинізмом. Волевиявлення людей повністю зневажають і відкрито ним нехтують. Таким чином, склад парламенту, який сьогодні намагаються протягнути, не відображатиме настроїв і запиту громадян. Ми йшли в парламент, щоб працювати, тому не братимемо участі у перетворенні Верховної Ради на декоративний орган Партії регіонів», – сказав він.

ВО «Свобода» теж готове до «обнулення» списків і відмови йти в нову Верховну Раду, але поки не отримувало офіційних звернень від партнерів по опозиції.

Про це заявив керівник прес-служби «Свободи», кандидат у народні депутати Юрій Сиротюк, коментуючи пропозицію одного з лідерів Об’єднаної опозиції Анатолія Гриценка про «обнулення» списків на знак протесту проти фальсифікацій.

«Свобода» не тільки на словах, але й на ділі є найбільш рішучою та радикальною опозиційною силою. Ми готові до будь-яких дій, і до вище зазначених, в тому числі. Але до нас ще офіційно не зверталося керівництво «Батьківщини», є тільки заява Гриценка», – сказав Сиротюк.

За його словами, юристи «Свободи» відразу почали вивчати юридичні наслідки такого кроку.

«Якщо буде прийнято таке рішення разом з іншими опозиційними силами, то «Свобода» першою його виконає. Питання більше до наших союзників, наскільки серйозна їх заява і наскільки вона узгоджена між усіма партнерами, тому що у нас одна партія, а в Об’єднаної опозиції декілька. І чи не вийде так, що хтось складе мандати, а мажоритарники продовжать працювати», – сказав глава прес-служби партії.

Він також зазначив, що в даний час ще не завершена боротьба за захист результатів волевиявлення громадян і, зокрема, кандидат по столичному округу № 223 Юрій Левченко не зрозуміє своїх соратників, якщо вони відмовляться від боротьби, коли ще не завершено підрахунок голосів.

При цьому Сиротюк підкреслив, що націоналісти готові до участі в нових парламентських виборах і розраховують в такому випадку на більший результат.

«Ми показали суспільству, як захищаємо свої результати і вибір українців в цілому, і при будь-яких дострокових виборах прогнозуємо, що кількість прихильників «Свободи» зросте приблизно вдвічі. Ми не боїмося перевиборів, тому що ні в кого з нас немає мандатів, немає ні в кого спокуси залишитися сидіти на теплому кріслі, якого і так не було. Не маючи жодного депутата, ми набагато активніше і ефективніше захищаємо свої результати, ніж наші союзники, у яких більше 100 мандатів», – зазначив він.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *