Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

МОЛОЧНІ РІКИ, КИСЕЛЬНІ БЕРЕГИ, АБО ЯК У НОВОМОСКОВСЬКУ ЧЕРЕЗ «МУНІЦИПАЛЬНУ ВАРТУ» ВИКАЧУЮТЬ ГРОШІ З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ

МОЛОЧНІ РІКИ, КИСЕЛЬНІ БЕРЕГИ, АБО ЯК У НОВОМОСКОВСЬКУ ЧЕРЕЗ «МУНІЦИПАЛЬНУ ВАРТУ» ВИКАЧУЮТЬ ГРОШІ З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ

25 марта 2020 0 Comments

Восени минулого року наша газета вийшла з передовицею «Кишенькова армія чиновників: навіщо з бюджету Новомосковська витрачають кошти на утримання «Муніципальної варти»? У матеріалі йшла мова про те, що це комунальне підприємство вже третій рік з моменту створення невідомо чим займається, натомість на його рахунки керівництво міста регулярно перераховує чималі кошти. І це в місті з хронічно пустою казною, де через непрозорість і корупційність влади не вистачає коштів навіть на елементарні потреби міського господарства!
У статутах кожного з новомосковських комунальних підприємств записано: створені з метою отримання прибутку. Натомість про прибуток і мови немає, через КП лише вимиваються кошти міського бюджету. І якщо необхідність утримання ряду КП хоча б можна пояснити (без води, тепла і вивезення відходів жити не можна), то у випадку з вартою – це просто якийсь абсурд.

Були б у казні Новомосковська зайві гроші – тоді це не сприймалось би, як відверте їх розкрадання. А так ми годуємо якесь незрозуміле формування з обов’язками, аналогічними функціям поліції – забезпечення громадського порядку і профілактика правопорушень. Причому, не маючи законних підстав вчиняти будь-які дії, які неодмінно супроводжують виконання таких повноважень. Бо навіть закон про муніципальні варти Верховна Рада не прийняла, оскільки проєкт надзвичайно суперечливий, загрожує створення приватних місцевих армій. Та у Новомосковську на це не зважають – існуючі закони не виконуємо, але там, де вбачається особиста вигода, побігли попереду паровоза! Влада прилаштувала на «теплі» місця молодих людей, коефіцієнт корисної дії яких – нуль цілих, нуль десятих.

Нагадаємо, реакцією на газетну публікацію стало винесення мером В.Літвіщенком питання щодо «МВ» на засідання виконкому, під час якого директор проговорився про зарплату за свою «тяжку» працю – 22 тисячі.
Рішенням виконкому визначили провести в місячний термін перевірку фінансово-господарської діяльності КП «Муніципальна варта», після чого міський голова пообіцяв винести питання щодо доцільності його існування на сесію.

Засідання виконкому пройшло в листопаді. Та й досі про варту ніхто не згадує, результатів перевірки не оприлюднюють.

Тому ми направили редакційний запит з метою дізнатися, чи була все-таки перевірка. Виявляється, була. Як випливає з акту, підприємству за 2018-2019 роки було виділено 4 млн 110 тис грн з бюджету міста. «Вартовикам» повинні були виплачувати посадовий оклад та доплату за роботу в нічний час. Але фактично, крім цього, рішенням директора виплачували ще й премії, індексацію зарплат та інші види доплат і одноразових виплат. На підставі чого? Невідомо. Бо все це мало бути прописаним у колективному договорі, про який муніципали й не чули, як і про Положення про преміювання.

Висновок, зроблений членами комісії за результатами перевірки: «Даний факт призводить до безпідставної виплати премії працівникам на протязі 2019 року на загальну суму 358 тис 920,0 грн».
І що, когось покарали? Так, але дещо нестандартно, суто по-новомосковськи: на перший квартал 2020 року дали їм ще грошей – 1 млн 400 тис грн. Перший квартал скінчився, підприємство не ліквідоване, тож зараз їм знов підкинуть грошенят. Тут усе правильно: не можуть же люди числитись на роботі і не отримувати зарплату.
Працювати на такому підприємстві – одне задоволення: результати діяльності – примарні, директора ніхто не контролює, він сам собі режисер – як захотів, так і витратив гроші. Скінчилися – прийшов у мерію, ще дали. Отак «раціонально» наші посадовці розпоряджаються бюджетом громади. А потім закликають роботодавців і працівників виходити з «тіні» і сплачувати податки, бо грошей у міській казні не вистачає. Куди ж вони випаровуються? У виконкомі всі скаржаться на відсутність грошей, а ось на відсутність розуму — ніхто…
Оскільки такий безлад коїть сама влада, зрозуміло, кому це вигідно. І дуже вигідно, бо ось вам ще один красномовний факт: протягом 2019 року кількість посад у КП «Муніципальна варта» збільшували двічі, зараз там уже не 8, а 30,5 посад. Здається, про скорочення цього вкрай «важливого» для міста КП і не йдеться… Годуємо далі?

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *