Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

З НОВОГО РОКУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ БУДЕ 7 РАЙОНІВ: ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ ТА ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ПЕРЕСІЧНИХ ГРОМАДЯН?

З НОВОГО РОКУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ БУДЕ 7 РАЙОНІВ: ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ ТА ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ПЕРЕСІЧНИХ ГРОМАДЯН?

21 июля 2020 0 Comments

17-го липня 2020 року, Верховна Рада ухвалила постанову №3650 “Про утворення та ліквідацію районів”, якою реформується субрегіональний рівень адміністративно-територіального устрою України і замість наявних 490 районів створюється 136 укрупнених.

Коментар Святослава Олійника, голови Дніпропетровської обласної ради:

Хто буде керувати районом?

Відтепер в кожному новоствореному районі буде працювати префект – представник Президента. Його головна функція не керівництво районом, а юридичний нагляд за дотриманням органів місцевого самоврядування конституційних норм при прийнятті рішень.

Функція префекту виключно наглядова, його компетенція — юридична. Президент – гарант Конституції, тож префект, як його представник, має контролювати дотримання її норм.

Господарська діяльність залишається за органами місцевого самоврядування, тобто за керівництвом об’єднаних територіальних громад, міст, селищ.

Чи залишаться районні ради та районні адміністрації.?

На даний момент функції цих органів вже дублюються з функціями ОТГ. Тому це остання каденція райрад та райдержадміністрацій. Таким чином, скоротяться і витрати на владу.

Область зекономить понад 500 млн на рік тільки на утриманні цих органів. Тому реформа пройде безболісно. Але є проблема, коли керівники деяких громад нараховують собі зарплати від 60 до 90 тис гривень на місяць. Це надмірне навантаження на бюджети ОТГ. Потрібно вводити норми.

Адміністративні послуги для громадян?

Сервіс не потрібно прив’язувати до місця розташування офісу префекту. До того ж динамічно розвивається сервіс електронних послуг, ми докладаємо до цього немалих зусиль. Також довідки можна отримувати у ЦНАПАХ. Їх в області зараз більше 40.

Головне, що ми маємо змінити – це наше загальне уявлення про район, про його нові функції.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *