Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Міський голова Сеогій Рєзнік відповів на проблемні питання підприємців Новомосковська

Міський голова Сеогій Рєзнік відповів на проблемні питання підприємців Новомосковська

11 июня 2021 0 Comments

На зустріч прийшло 30 представників малого бізнесу. Ініціативу провести круглий стіл із підприємцями висловив сам міський голова, оскільки накопичилось багато питань, з якими до нього постійно звертаються у соцмережах.
Сьогодні підприємців Новомосковська найбільше турбують дві головні проблеми:

не подовжують договори оренди землі під капітальними спорудами та МАФами;
значно збільшились розрахунки на розміщення МАФів на вулицях міста.
Сергій Рєзнік відповів на всі ці питання, зокрема пояснив: «Під капітальними будівлями договори оренди на землю не подовжують, оскільки у Новомосковську розробляють новий генплан і створюють електронний містобудівний кадастр. За генпланом 1998 року багато будівель перебуває за межами червоної лінії та подекуди розташовані прямо на мережах газо-, водо- та теплопостачання. Щоб актуалізувати містобудівну документацію, ми просимо підприємців надати в ЦНАП необхідні документи, прописані у законодавстві. Огульних відмов в оренді землі не буде, і на сьогодні жодного рішення про відмову в оренді по капітальним будівлям сесія не виносила».

Міський голова пояснив і чому не подовжують договори оренди під МАФами у центрі Новомосковська. Влада планує кардинально змінити обличчя центральної частини міста і зараз розробляє архітектурну концепцію. Але цей процес потребує певного часу. На зустрічі представили нову архітекторку міста Юлію Марченко, яка зараз працює над цією концепцією.

Наразі зовнішній вигляд МАФів біля Літака, на вулицях Гетьманській та Сучкова не впорядкований, вони різної форми, стилю і конфігурації. Коли з’явиться концепція, буде зрозуміло, як повинні виглядати МАФи, а їх зовнішній вигляд доведеться уніфікувати. В інших мікрорайонах міста подовжувати договори оренди повинні, щоб на периферії люди могли купувати ліки та продукти. Тому навіть буде фінансове стимулювання розташування об’єктів торгівлі на мікрорайонах міста.

Щодо високої вартості розміщення МАФів, то ще у грудні 2016 року тодішні депутати міськради ухвалили рішення №227, за яким така плата розраховується. Формула наступна: мінімальна зарплатня х 0,1% х ПДВ х коефіцієнт зональності х коефіцієнт виду роботи х коефіцієнт правомірності х площа МАФу х 30 робочих днів.

У результаті виходять космічні цифри, тому підприємцям чиновники зменшували вручну площу МАФу в рази і таким чином рахували доступну вартість оренди.

Щоб змінити рішення міськради №227, потрібно внести зміни до регуляторного акту, і цей процес запустили у лютому цього року, але він ще не завершений. Нова формула розрахунку вартості оренди землі вступить в силу через декілька місяців після її затвердження. Сергій Рєзнік підкреслив, що на найближчій сесії планується розглянути зміни до рішення №227 щодо зміни розрахунку.

Підприємці також поскаржилися на некоректну поведінку чиновників КП «Благоустрій». Міський голова пообіцяв із цим питанням розібратися і після зустрічі виніс догани керівнику КП «Благоустрій» Олександру Величку та начальнику управління по роботі з активами міськради Вадиму Березню. Він також доручив розробити чітку інструкцію взаємодії чиновників із підприємцями.

Очільник міста Сергій Рєзнік виступив із пропозицією створити раду підприємців Новомосковська як дорадчий орган при міському голові. Міська влада буде усіляко сприяти її роботі. Сергій Рєзнік пропонує раз на квартал зустрічатися з підприємцями та вирішувати їх нагальні питання. Для роботи ради нададуть приміщення.
Переглянути відеозапис прямої трансляції зустрічі міського голови із підприємцями Новомосковська можна за посиланням.

 

 

 

 

 

 

 

 

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *