Наше Місто

Iнформаційний портал Новомосковська

Безкоштовний цирк і театр від новомосковських депутатів

Безкоштовний цирк і театр від новомосковських депутатів

29 ноября 2012 6 комментариев

Мешканці Новомосковська можуть не переживати про те, що в місті раптом не вистачить культурного дозвілля. Щомісяця кожен мешканець міста має можливість побувати на феєричному шоу, яке називається сесія Новомосковської міської ради. Абсолютно точно і без будь-якої іронії можемо сказати, що депутати на сесії, що пройшла 8 листопада, були неперевершеними – активними і балакучими борцями за народну волю. Безумовно, виділялись деякі зірки, куди ж без них. Наприклад, Борис Васильович Мазур, як завжди, був в імпозантному жовтому піджаку з краваткою кольору чи то фуксії, чи то фрезії. Вперше за тривалий час на сесії була обласний депутат Вікторія Шилова. Але про все по порядку.

Щось у місті зіпсувалось

Мали депутати прийняти звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2012 року, але не змогли. Мабуть вони б і хотіли сказати, що так, ми в курсі, як і чим жило місто, що було зроблено в певній галузі і ще в багатьох. Тим більше, що подібний звіт за півроку вони приймали не так давно, нічого надзвичайного в місті не відбулось, навіть вибори пройшли спокійно і зразково-показово.

Але не змогли. Говорить, наприклад, депутат Шаркун, знявши руку з плеча своєї соратниці Уляни Полушко: «Я вважаю, що влада працювала в місті погано». А його колега із сусіднього ряду Сергій Коцюра прямо відлунює «Погано, погано». А потім і голосують разом. Здавалось би, що тут дивного? У принципі, нічого, крім двох фактів. Депутат Шаркун входить до фракції «Батьківщини», а депутат Коцюра – до фракції Партії регіонів. І кожен представляє свою політичну силу. Коцюра, наприклад, під час голосування часто навіть не оглядається на своїх депутатів, щоб порахувати, хто і як проголосував. Просто говорить: «Всі «проти», один – утримався».

Два непримиренних вороги на загальноукраїнському рівні – владна Партія регіонів і опозиційна «Батьківщина» – тут, на місцевому рівні, є прекрасними союзниками. І, правда, хто там буде сваритись, коли ж ми тут усі свої. І бізнес може бути спільним, і друзі-родичі, і ще, може, якісь зв’язки.

А друга така цікава річ – щось же, напевно, зіпсувалось за останні три місяці, що депутати, прийнявши звіт за півроку, не прийняли звіт за 9 місяців? Цю загадку Новомосковського двора ще треба буде розгадати.

 

Чому всі питають, чи пив, і ніхто не питає, чи їв?

Рідко коли на сесії якоїсь міської ради почуєш від доповідача прямі звинувачення депутата в шахрайських схемах та порушенні законодавства. Але суворі новомосковські депутати готові про себе це не лише почути, але й підтвердити. І нічого соромитись, коли через тебе комунальне підприємство збанкрутувало, а ти через підставні фірми виграв тендери на 3 мільйони гривень. Переможців, кажуть, не судять. Тобто це «переможці» так пояснюють собі свій постійний страх.
От і Шаркун не соромився, коли директор комунального підприємства «Об’єднання Новомосковських їдалень»  Наталя Лисенко сказала: «У 2011 році були проведені тендери для забезпечення шкільним харчування, на яких за допомогою кількох підставних фірм перемогло підприємство депутата Шаркуна. Після того, «Об’єднання шкільних їдалень» почало зазнавати збитків».

Тільки депутати проголосували «за» ліквідацію «Об’єднання шкільних їдалень», так розгорілась палка дискусія, яка знову стосувалась шкіл.

Таке, здавалось би, суто господарське питання, як повернення чотирьох шкіл і одного дитсадка до централізованої бухгалтерії управління освіти, спричинило ґвалт і галас.

Начальник управління освіти Наталя Падашуля доповіла, що трудові колективи цих шкіл і дитячого садка «Струмочок» просять їх повернути до централізованої бухгалтерії, бо директори припинили бути директорами, а займаються винятково бухгалтерськими справами, бо тендери практично неможливо провести.  І тут – о, тендери!

Пожвавлення серед депутатів почало наростати знову. Десь за щось дають бюджетні гроші, а якщо буде централізована бухгалтерія, то їх важче буде давати комусь конкретному.

Депутати говорять: «Не дамо згоди на об’єднання, тому що колись розділили, значить так треба було».

Довелось депутатів до тями приводити меру Сергію Морозу, який пояснював, що думати треба про дітей, а не про свої бізнес-інтереси, Ірині Калюжній, яка говорила, депутати паралізують роботу всіх освітян, навіть директори шкіл особисто народних обранців почали благати.

Борис Васильович Мазур у цей час пішов червоними плямами і видав якусь репліку, на зразок того, що «да, діти, все для дітей».

А потім ще Ірина Калюжна знову згадала про депутата Шаркуна, який виграв тендери саме в школах, які самостійно ведуть бухгалтерію, що значно спрощує реалізацію системи  з кодовою назвою «Відкат».

Шаркун тільки сплескував руками і просив слова, а колега Ульяна квоктала з місця: «Що знову Шаркун, чому знову Шаркун?».

Менше з тим, репліки Бориса Мазура з-під вус теж справили своє враження, і депутати дозволили вчителям учити дітей, а не займатись бухгалтерією.

І тут присутній на сесії депутат Дніпропетровської обласної ради Юрій Осетров не витримав і коректно назвав депутатів селюками, які думають, як набити свій гаманець за рахунок мешканців Новомосковська.

«Це ненормальна робота. Депутати керуються винятково своїми бізнес-інтересами, а не інтересами громади: ліквідовують комунальне підприємство, яке займається шкільним харчуванням, не приймають рішення, щоб школи міста працювали нормально. Раніше я був на колгоспних зібраннях, і вони проходили більш організовано, ніж поводять себе депутати Партії регіонів у Новомосковську», – сказав Осетров.

Спокійно депутати прийняли  на баланс 10 автомобілів «швидкої допомоги» та медичне обладнання й інвентар, а у середній школі № 12 дозволили займатись Кіокушинкай карате. Запланували в бюджеті 8 мільйонів гривень на придбання житла для дітей-сиріт, але тільки у тому випадку, якщо будуть вільні кошти.

Вдруге не прийняли рішення про знесення кіосків, що стоять незаконно. Діти-сироти, не чекайте власного житла, депутати не хочуть наповнювати бюджет, вони хочуть наповнювати свої гаманці.

Дехто подрімав і переглянув журнали під час голосування по земельних питаннях.

А потім усі пожвавились під час заслуховування доповіді по кінотеатру «Авангард».


Вперед до минулого чи назад до майбутнього?

Сергій Коцюра і тут був головою. Тобто головою комісії, яка мала з’ясувати, що робити з приміщенням колишнього кінотеатру «Авангард».

За його словами, комісії вдалось встановити такі факти. У 2006 році був укладений нотаріально завірений договір оренди між міською радою та орендарем Максимчуком, по якому ціна оренди складала 1 гривню за 1 квадратний метр площі. Тобто 1200 гривень за місяць за 1200 квадратних метрів колишнього кінотеатру «Авангард». Термін оренди був вказаний до 2049 року.

По сесійній залі прокотилося обурене ремство депутатів, причому й тих, хто був у тому скликанні, яке приймало це рішення.

Потім була укладена додаткова угода, за якою підвищувалась орендна ставка, і орендар навіть якогось місяця сплатив аж 11 тисяч гривень. А потім подав до суду, бо додаткова угода не була посвідчена нотаріально. І відсудив у судах двох інстанцій повернення 205 тисяч гривень, які сплатив за угодою, а тепер хоче повернути. Про схожу схему, але з іншими об’єктами, ми писали в газеті «Новомосковськ сьогодні» № 12 від 7 жовтня.

Отже, комісія мала визначити, що робити з таким орендарем: шукати компроміс і домовлятись про підвищення орендної ставки чи розірвати договір оренди і потім вирішувати, що робити з «Авангардом».

Але комісія з 5 членів не змогла дати свій висновок, бо думки чотирьох членів комісії розділились навпіл, а п’ятий член комісії не ходить на засідання. Страшна, виявляється,  річ – страх відповідальності.

Мер Сергій Мороз так сказав: «Якби ви, шановні депутати, хотіли щось змінити на краще, у вас би не було слова «неможливо». Все можливо, але для цього треба працювати. Працювати, думаючи, що про вас будуть говорити не тільки ваші виборці, але й ваші власні діти. Як ви будете звітувати про свою роботу, якщо ви не можете визначитись навіть з тим, що вам робити?».

А Борис Мазур говорить: «Ви, Сергій Анатолійович, займайтесь цим питанням, з судами, юридичними службами, а депутати вас підтримають».

«Добре. Я дам доручення юридичному відділу підготувати проект рішення на наступну сесію про розірвання договору оренди з Максимчуком», – каже Мороз.

«Ні! Я такого не казав, нічого не треба для депутатів готувати, їх справа – представляти інтереси громади, а ваша справа – суди, от і вирішуйте», – перелякано відмовся від своїх слів секретар міської ради.

В Інтернеті тривалий час були популярні дві картинки. На одній було написано «Я – українець. Я не хочу нічого вирішувати. Я хочу пишатись». На іншій – «Я дівчина. Я не хочу нічого вирішувати. Я хочу сукню».

Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платье.

Чи то депутати Новомосковської міської ради такі гротескні українці, чи змінили стать і впали в дитинство, але вирішувати вони точно нічого не хочуть.

Тільки один з депутатів, Роман Лєбєдєв, взяв слово і сказав, що треба контролювати видатки місцевого бюджету.

Це твердження вразило своєю новизною усіх без винятку. Уявляєте: є бюджет, є видатки, кінець року, а цей депутат їх не контролював? Тільки цікаво, чому контролювати треба тільки видатки? А як же надходження? Скільки грошей прийшло в бюджет, звідки, як можна збільшити надходження?

Але відповідь тут може бути теж на одній з вищезгаданих картинок.

Я - українець, я не хочу нічого робити, я хочу пишатися.

І тут стало зрозуміло, що на цій сесії уже нічого толкового не прийняти, залишалось тільки питання, чому прийшла Вікторія Шилова і коли вона все уже розкаже. Але обласний депутат, яка програла вибори по округу № 38 Миколі Солошенку і на час проведення сесії уже вийшла з голодування на знак протесту проти фальсифікацій, не брала слова і не збиралась виступати.

Тоді інший обласний депутат, який був присутній на сесії, Сергій Рєзнік, вийшов до трибуни і розказав, що треба щось думати зі стратегією розвитку Новомосковська, бо прийнята в 2011 році уже застаріла. Проекти треба писати, а головне  – треба припинити демонізувати самого Рєзніка, бо відьма в Новомосковську вже одна є. Про демонізацію Сергій Рєзнік заговорив, якраз коли мова йшла про незаконне відчудження комунального майна. Чого б це він раптом?

«Не треба мене демонізувати в якихось питаннях. Я думаю, що однієї, умовно кажучи, відьми в місті цілком достатньо. Другої відьми місто не подужає», – сказав Сергій Рєзнік, вказуючи на Вікторію Шилову, і навіть зірвавши ріденькі аплодисменти.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Козлов вийшов до трибуни і показав стос проектів, які вже готові і багато з них пройшли експертизу, але це уже мало цікавило депутатів, бо заяви ж були зроблені. А працювати краще іншим.

Отже, шановні новомосковці, якщо захочете подивитись, як весело працюють ті, кого ви обрали, як виважено вони приймають рішення, як сумлінно вивчають і досліджують питання і як готові брати на себе відповідальність, ласкаво просимо на сесію!

Є вірогідність, що з більшою кількістю глядачів концерти і циркові номери будуть ще більш яскравими.

Источник : nmsk-segodnya.dp.ua

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Афанасий
  29 ноября 2012 - 19:45

  Ульяна Полушко городская знаменитость, в начале она обслуживала Сашу Шаркуна в сексуальном плане, потом регионалов на озерах у Каца, после была на обслуживании у Кочеткова,ну а теперь опять вернулся к Саше Шаркуну. Интересно она дает фору Шаркуна супруге?

 2. Колян
  30 ноября 2012 - 7:35

  Обана, Ульянка шлюшка попала на страницы газет и интернет изданий.
  Ульянка, в горсовет наверняка пошла не работать депутатом, а обслуживать депутатов 🙂

 3. Захар Крапка
  3 декабря 2012 - 10:00

  На фото видно,что Шаркун полушке слил и она держит в рот :))))

 4. igor
  3 декабря 2012 - 15:05

  А что ж наша Шилова в тряпочку молчала, присматривается? Явно, какую-то гадость готовит. К слову, вот кто в Книгу Рекордов должен войти по обслуживанию…

  • noy
   3 декабря 2012 - 17:54

   Думаю,что этот вопрос вы должны задать ей лично Шиловой 0503206455
   Что касаемо Полушка, она типичная молодая “ЛАХУШКА” которой пользуется Шаркун и не только, но и регионалы

 5. Запара
  4 декабря 2012 - 10:31

  Полушка надулась потому как пукнуть хочет

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *